Політичний експерт Сергій Таран

Багато звинувачень, оголошення підозр депутатам та наміри проводити судові процеси – це загалом дуже позитивна динаміка для країни, яка потерпає від корупції. Про це розповів політичний експерт Сергій Таран в ефірі ZIK.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура підготувала подання на зняття недоторканності із п’ятьох депутатів, зокрема Борислава Розенблата (БПП), Євгена Дейдея («Народний фронт»), Максима Полякова («Народний фронт»), Андрія Лозового («Радикальна партія), та Олеся Довгого («Воля народу»). Кожному із них закидають корупційні діяння та махінації у різних сферах.

Розглядати подання Генпрокуратури Верховна Рада планує протягом останнього пленарного тижня.

«Українці повинні звикати, що все більше і більше різним чиновникам та депутатам будуть оголошувати подібні підозри. Оскільки всі давно прагнули, щоб головними темами в українській політиці були реформи та боротьба з корупцією – саме так, як зараз і відбувається», – підкреслив Таран.

«Тому наявність багатьох звинувачень, судових процесів або принаймні наміру провести судовий процес – це, загалом, дуже позитивна динаміка. Але я б ще дуже хотів, щоб ця динаміка перетворилася на якісну роботу судів та прокурорів».

Однак, додав він, поряд із цим процесом Україні повинна почати формуватися і політичну культуру, за якою підозра посадовця не означала факт злочину.

«Сьогодні довіра до судової системи дуже низька, і тому часто громадяни самі виносять вирок політикам, проти яких оголошена підозра, не чекаючи суду. Я хотів би, щоб в Україні формувалася культура, за якою оголошення підозри чи зняття депутатської недоторканності ще не означало визнання людини злочинцем, натомість означало початок прозорого судового процесу».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ