На думку Фесенка, наразі у команди Порошенка ще немає чіткого бачення стратегії президентської кампанії

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко зробив припущення, як чинний президент Петро Порошенко може побудувати свою виборчу кампанію, щоби залишитися на другий термін на посаді. Своє бачення майбутньої боротьби між кандидатами він розповів в інтерв’ю 24 каналу.

Експерт переконаний, що поки про старт президентської кампанії говорити ще зарано – у команди Порошенка ще немає чіткого бачення, а варіанти виборчої стратегії визначатимуть в 2018 році.

«Є припущення, що явка на вибори буде дуже низькою. Але питання: хто прийде на вибори? У Порошенка є шанс, і на цьому можуть будувати кампанію, що його виборці прийдуть на виборчі дільниці, а розчаровані – ні (у всякому разі їх основна маса). Ще одна проблема, як будуть реагувати на результати голосування виборці, налаштовані не просто опозиційно, а навіть агресивно? Це найбільша небезпека для Порошенка. Емоції агресії та ненависті треба якось нейтралізувати. Це повинна бути окрема задача періоду перед виборчою кампанією», – зазначає Фесенко.

Головним конкурентом для Порошенка, як і раніше, залишається Юлія Тимошенко. Однак особливість нинішньої ситуації в тому, що дві третини українців не довіряють нікому з провідних політичних лідерів.

«При цьому є чималий сегмент виборців, які не хочуть голосувати ні за Порошенка, ні за Тимошенко, ні за лідерів «Опоблоку», ні за Ляшка, ні за Рабіновича. Тому для президентської команди проблема не тільки в Юлії Тимошенко. Одне з головних завдань майбутньої кампанії – як вивести у другий тур з президентом прийнятного для нього спаринґ-партнера. У зв’язку з цим, одна з головних задач – як нейтралізувати Юлію Тимошенко», – вважає політолог.

На думку Фесенка, оскільки Юлія Тимошенко перебуває в опозиції, збити її рейтинг дуже непросто. Спроба використовувати проти неї газовий договір з Росією 2009 року, не спрацювала з точки зору впливу на громадську думку.

«Звичайно, якщо знайдуть якісь описані факти особливих стосунків Тимошенко з Путіним, то це може дати результат. Але нинішня електоральна база Тимошенко – ті, хто перш за все не задоволений соціальною політикою влади, підвищенням тарифів і звинувачує в цьому уряд і президента Порошенка. Переконати їх буде непросто. Тому у випадку з Тимошенко – на користь Порошенка може зіграти соціальний фактор (поступове підвищення рівня життя, особливо у найбідніших верств населення), просто на патріотичних мотивах збити її рейтинг буде складно», – наголошує він.

Крім того, Порошенко може (і намагається) використовувати патріотичну тему на противагу Тимошенко. Однак, і в цій стратегії є підводні камені, адже зараз в суспільстві позначилася поляризація: «Є табір войовничих патріотів, яких підтримує до 40% населення. І стільки ж – прихильники миру. Але у цих людей немає єдиної платформи. Є прихильники миру за будь-яку ціну: помиритися з Путіним, змиритися з анексією Криму, прийняти російські умови повернення Донбасу. Ще одна частина наших громадян за мир, але не за будь-яку ціну. І це створює проблеми для політиків, адже ці розколи в громадській думці можуть бути використані під час виборів».

Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у травні 2017 року, чинний президент Петро Порошенко навряд чи зможе знову зайняти кабінет на Банковій.  Лідером президентських перегонів є голова «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ