Політолог розповів про шанси Порошенка виграти наступні вибори та його основних конкурентів

У чинного глави держави є шанси виграти президентські вибори. Стратегічною лінією для Порошенка має бути виведення в другий тур прийнятного спаринг-партнера, у якого можна виграти вибори. Один із них – лідер «Опозиційного блоку» Юрій Бойко, іншим Порошенко може і програти. Про це  у коментарі 24 розповів керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Політолог констатував: в Україні не було президента, який би не планував бути переобраним удруге, однак вдалося повторно виграти тільки Кучмі.

Проте, стверджує експерт, прогнози поки рано давати. За два роки може дуже багато змінитися, і починати кампанію зараз – відвертий фальстарт. Наразі це розігрів поля, на якому будуть виростати майбутні кандидати. Більше того, в Україні дуже специфічна ситуація – 2/3 українців нікому не довіряють.

«Жоден із нинішніх політичних лідерів не має навіть 20% підтримки тих, хто збирається йти на вибори. Значна частина українців не знає, за кого голосуватиме. Може виникнути в політичному житті країни ситуація, яка суттєво вплине на розстановку сил і рейтинги лідерів», – підкреслив фахівець.

Інша проблема, яку доведеться вирішувати Порошенкові, на переконання експерта, – як нейтралізувати найбільш небезпечних конкурентів. Таким сьогодні для президента є Юлія Тимошенко.

«Тимошенко за законами політичного серфінгу зловила популістську хвилю. Збідніле, іноді озлоблене населення розчароване владою. Частина цих людей знову тягнеться до Тимошенко, яка вміє грати на таких настроях. Тож крім того, кого вивести у другий тур, інше завдання команди Порошенка – як нейтралізувати Тимошенко», – запевнив очільник «Пенти».

За його словами, не слід виключати і появи на виборах «темної конячки». Зокрема, сам Порошенко став фаворитом президентських виборів у 2014 році досить неочікувано.

«Можуть виникнути ситуації, що сприятимуть появі нового фаворита, «темної конячки». Це може бути фігура, яка не має шлейфу минулого, навантаження скандалами, конфліктними ситуаціями. Має бути яскравий, цікавий, свіжий новачок», – спрогнозував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ