Експерт переконаний – голосування у ВРУ є своєрідною п’єсою

У ситуації з одіозним Добкіним зійшлося багато факторів, тому всі три подання отримали «за». Директор Центру стратегічних комунікацій Валентин Войтков у коментарі Слову і Ділу оцінює голосування Ради та дозвіл на арешт Михайла Добкіна.

«У ВРУ була потрібна кількість депутатів, які були готові голосувати. Враховуючи всю конструкцію, пов’язану з поданнями, з тим «пакетом» на депутатів щодо позбавлення недоторканості, потрібно було обрати одного з шістьох. Потрібно було хоча б одного з них віддати на поталу та заспокоїти емоційну хвилю в суспільстві.

Уся ця картинка – розклад сил у ВР, тиск суспільства, блокування трибуни, загальна політична ситуація, приналежність Добкіна до «Опоблоку», переконливість ГПУ – призвела до такого результату. Але не варто робити передчасних висновків. Поки зарано говорити про те, що Добкін буде притягнутий до кримінальної відповідальності», – переконаний політолог.

За його словами, голосування в ВРУ – лише «п’єса» на політичному майданчику, яка може мати інший сценарій у судовій площині.

«Усе залежить від того, наскільки обґрунтованим буде подання, які факти зібрала ГПУ, тому що до неї є певні питання. Є такий момент, що рішення було колективним, а претензії лише до одного нардепа. Ми бачили зараз лише першу серію вистави. Далі – юридична площина. Поки що конкретики та розуміння того, що він буде притягнутий до відповідальності, немає».

Крім того, він констатував, що Добкін виглядав досить впевнено, тому поки немає підстав стверджувати, що він утече.

«Ймовірно, були зроблені висновки з того, як, наприклад, поводив себе екс-керівник ДФС. Спекуляції на погіршенні здоров’я, простирадла, інвалідні візки – такі речі виглядають ганебно. Це свідчення слабкості. Добкін це прекрасно розуміє й намагається заробити політичні дивіденди», – підсумував аналітик.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ