Віктор Небоженко назвав основні помилки партії «Самопоміч» та її лідера Андрія Садового

Мер Львова, лідер «Самопомочі» Андрій Садовий опинився під загрозою відмови від парламентських виборів. Політик наробив забагато помилок, і тепер щоби врятуватися, має серйозно почистити партію. Таку думку висловив політолог Віктор Небоженко, передає Вголос.

На його думку, «Самопоміч» зробила три величезні політичні помилки.

«Перша – це в’яла поведінка лідера. Доля дала Садовому хороший шанс, але він його успішно змарнував. За п’ять років він перетворився у мультимільйонера, але не став загальнонаціональним лідером і хорошим кандидатом у президенти від всього демократичного табору. Він ще й загравав із Порошенком, старався не критикувати його, попри все жахіття, що творилося у країні», – заявив експерт.

Друга помилка, за словами Небоженка, це дуже незрозуміла політика фракції у парламенті: «Вони голосували то разом з урядом, то проти, то разом із Порошенком, то проти. У них були хороші політичні кроки, але ще більше було компромісів із чинною владою, тому вони й мало чим від неї відрізняються».

«Третя помилка – це зняття Садового з президентських виборів на користь Гриценка. Це була повна дурниця, через яку партія почала розкладатися», – вважає політолог.

За словами Небоженка, електорати Гриценка та Садового дуже різні.

«Електорат Садового – це виросле покоління Ющенка. Українці-європейці, яких не дуже турбує війна, державність, історія, українська велич. Вони хочуть тільки якимось боком опинитися у Європі. Електорат Гриценка – це українська вата. Це ті, що хочуть об’єднати все краще від старого СРСР і нової України. А так не буває. Це люди, які хочуть, щоб у державі був патерналізм. Вони підозріло ставляться до ЄС, думають, що з РФ треба і можна домовитись. Як об’єднати ці електорати, я не уявляю», – сказав він.

Андрій Садовий

Політолог каже, що складно зробити прогноз на майбутнє для «Самопомочі»: «Складно сказати, що буде далі… Садовий просто здався Гриценку, не маючи ніяких історичних контактів з ним (…) Якщо ти вже йдеш у Президенти – то іди до кінця, мобілізовуй електорат! А він що? Кошулинського налякався?».

«Що вони тепер розповідатимуть електорату? Я не уявляю. Усередині «Самопоміч» виявилася дуже трухлявою. Там такі різні люди були, що важко взагалі уявити, як вони могли сісти за один стіл. Тепер це проблема Садового як лідера. Спершу він відмовився від президентських виборів, а тепер над ним стоїть величезна загроза відмовитись і від парламентських. Якщо хоче врятуватися, то мусить серйозно почистити партію і не капітулювати знову в останній момент», – резюмував Віктор Небоженко.