Посадовці «Заводу «Маяк» невідомо куди витратили 3 млн бюджетних гривень

Посадові особи ПАТ «Завод «Маяк» заплатили три мільйони гривень за невиконаний ремонт вентиляції. Водночас реальна вартість робіт становила всього 673 тисячі гривень. З червня 2018 року поліція Оболонського району Києва розслідує ці махінації. Про це повідомляє проект «Марлін», посилаючись на судові матеріали.

В листопаді 2017 року та лютому 2018 року «Завод «Маяк» уклав договори з власним дочірнім підприємством «Центр нових технологій «Маяк» щодо ремонту вентиляції. За начебто виконані роботи було переведено 3 мільйони бюджетних коштів. Пізніше слідство встановило, що реальна вартість робіт становила всього 673 тисячі гривень. При цьому в Центрі нових технологій «Маяк» працююють лише три людини, та й ті на адміністративних посадах.

Відтак слідство планує встановити, хто саме виконував ремонтні роботи, та куди підрядник подів отримані три мільйони гривень.

ПАТ «Завод «Маяк» є виробников сумнозвісних мінометів «Молот».

Нагадаємо, 23 вересня в одній з військових частин  під час виконання бойового завдання щодо ведення вогню у відповідь у каналі ствола міномету М120-15 «Молот» розірвалась міна. Легкі дотичні поранення отримали двоє військовослужбовців.

На початку липня на Рівненському загальновійськовому полігоні під час занять з бойової підготовки вибухнув міномет «Молот». Внаслідок інциденту троє людей загинули, ще дев’ятеро – отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Міністр оборони призначив службове розслідування трагедії, також у відомстві назвали основну версію смертельного вибуху – порушення заходів безпеки під час проведення навчань.

Президент Петро Порошенко тимчасово заборонив використовувати міномети «Молот».