В Україні викрили групу злочинців, які поширювали підроблені ліки

Полісмени припинили діяльність злочинної групи, учасники якої, використовуючи Інтернет, незаконно виготовляли і розповсюджували сильнодіючі лікарські засоби. Про це заявив начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк, передає прес-служба НПУ.

До складу злочинної групи входило 6 осіб, серед яких були IT-фахівці, що забезпечували функціонування та просування інтернет-магазинів, за допомогою яких і реалізовувалися так звані лікарські засоби.

«Крім того, за допомогою спеціально створеного call-центру зловмисники надавали консультації клієнтам щодо вживання сильнодіючих лікарських засобів. Зазвичай покупцями були спортсмени, які вживали медпрепарати для підтримання своєї фізичної форми», – зазначив Демедюк.

Усі платежі проходили через платіжні картки, оформленні на осіб, підконтрольних організаторам злочинної схеми.

За словами представника кіберполіції, учасники злочинної групи за допомогою Інтернету збували медикаменти і за межі України: «Сильнодіючі лікарські засоби потрапляли на територію України контрабандним шляхом. Деякі з препаратів виготовлялися безпосередньо на складі, орендованому членами угрупування».

У результаті обшуків поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сотні сім-карт, банківські платіжні картки та понад 70 тисяч доларів готівки. У їх приміщеннях правоохоронці також виявили наркотики, зброю та сотні тисяч пігулок сильнодіючих лікарських засобів.

Читайте: В Україні нарешті з’явилися ліки від ботулізму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ