Тим часом у «Штабі блокади торгівлі з окупантами» заявили про провокації

Під мостом на Луганщині, де розташований намет учасників «Торгової блокади Донбасу», поліція виявила вибухівку. Про це повідомили у поліції Луганської області 4 березня, пише Інтерфакс-Україна

«Під однією з опор мосту, де стоїть намет активістів-блокадників, виявлено міни «МОН», гранати РГМ-5, близько двох кілограмів тротилу з необхідними пристроями для здійснення вибухів, димові шашки, патрони», – йдеться у повідомленні поліції.  На місці, де розташовані намети, проводяться оперативно-слідчі дії, працюють експерти-криміналісти-вибухотехніки, проводиться обстеження території.

Тим часом у «Штабі блокади торгівлі з окупантами» заявили про провокації.

«3 березня після виїзду більшої частини учасників блокади на редути, на базу «Штабу блокади» у Лисичанську прибули посилені наряди поліції Луганської області. Вони вимагали надати доступ до приміщень аби провести обшук. За їхніми словами, вони отримали інформацію, нібито всі кімнати забиті зброєю. Оскільки не було законних підстав на обшук приміщень, «делегацію» не пустили, але дозволили двом представнкам поліції пройти до приміщення разом із черговим по Штабу. Як завжди, нічого незаконного знайдено не було», – йдеться у повідомленні на сторінці у Facebook.

«Вранці 4 березня історія отримала продовження. На редут «Богдан» прибула та ж поліція Луганської області і повідомила про те, що їй надійшла заява, що нібито міст, під яким розміщено редут, заміновано. Заява здалась дивною, оскільки прямо навпроти редуту щодобово вартує «бобік» поліції Луганської області. Проте, «делегація» була допущена до огляду моста. В кущах правоохоронці знайшли речовину, схожу на тротил, гранату РГД-5 і набої. При цьому, все було у розібраному стані, у вигляді «конструктору», – кажуть активісти.

Учасники блокади заявили, що їм запропонували залишити місце блокування.

«Вранці до квартири Анатолія Віногродського «Гала», координатора Штабу блокади, прибула поліція із такою ж заявою, про зберігання, нібито, бойової зброі (…) Штаб блокади заявляє про те, що дані події є провокацією. … Блокада торгвлі продовжується», – резюмували активісти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що блокада відувається в інтересах РФ. За його словами, збитки України від блокування поставок вугілля з ОРДЛО складуть 3,5 млрд. доларів і приведуть до скорочення майже 75 тисяч робочих місць.

Як відомо, вже майже місяць триває блокада залізниці, що поєднує Донбас з рештою України. Внаслідок цього не надходить вугілля із зони АТО, що є необхідним для роботи електростанцій та підприємств металургії, продукція яких є найбільшою статтею українського експорту.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України. 17 лютого вони набули чинності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ