Олександр Кольченко підтримує позицію Олега Сенцова про необхідність звільнення політичних в’язнів України

Незаконно засуджений та утримуваний Кремлем українець Олександр Кольченко також готовий оголосити голодування, щоби підтримати вимоги режисера Олега Сенцова про звільнення українських політв’язнів. Про це розповіла адвокат Кольченка Світлана Сидоркіна, передає 15 минут.

«Він (Олександр Кольченко, – ред.) дуже переживає за Олега, за його стан здоров’я. Хоча він вважає, що голодування в даній ситуації, яка є в Росії, може бути і неефективним, оскільки його вимоги можуть проігнорувати, але, якщо буде необхідність, він готовий підтримати Олега і оголосити голодування. Хоча він не підтримує метод голодування як такий, але, тим не менш, він підтримує його (Олега Сенцова, – ред.) позицію про необхідність звільнення політичних в’язнів України», – розповіла адвокат.

Також Олександр Кольченко написав звернення до президента РФ Владіміра Путіна, в якому просить звільнити Олега Сенцова.

Сидоркіна також розповіла, що сам Олександр почувається нормально, жодних претензій до умов утримання в колонії у нього немає.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях.

Адвокат передав слова політв’язня: «Або я помру в колонії, або мої умови будуть виконані».

21 травня адвокат Дмитро Дінзе заявив, що Олег Сенцов оголосив голодування попри захворювання серця та ревматизм нижніх кінцівок. За словами Дінзе, адміністрація колонії взяла у Сенцова необхідні аналізи.

Олег Сенцов готувався до голодування впродовж місяця, поступово відмовляючись від продуктових передач і переходячи повністю на тюремну їжу. Зараз він утримується в окремій камері під постійним наглядом.

21 травня понад 130 російських діячів науки і культури виступили із заявою з вимогою звільнити незаконно ув’язненого українського режисера, кримчанина Олега Сенцова, який оголосив безстрокове голодування.

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.