Звільнені з-під варти націоналісти. Фото – Аліна Боднар
Звільнені з-під варти націоналісти. Фото – Аліна Боднар

19 січня Подільський райсуд Києва розглянув справи трьох націоналістів з організації «Білий молот» – Віталія Калугіна, Сергія Порожнього та Олександра Деренка, які боролися з наркопритонами. Усіх трьох звільнили з-під арешту під нічний домашній арешт. Зазначимо, що до рішення суду дожили тільки троє із чотирьох фігурантів, бо 26-річний Макар Колєсніков за загадкових обставин помер у Лук’янівському СІЗО в ніч на 1 січня цього року.

Як повідомив кореспондент видання Інформаційний Акцент, у зв’язку зі зміною складу колегії суддів справу повернули на етап підготовчого судового засідання. Крім того, чотири народні депутати (О.Петренко, А.Лозовий, І.Мосійчук, Д.Лінько) заявили клопотання про взяття хлопців на поруки. Попри це, в якості запобіжного заходу на час розгляду справи по суті суд обрав для обвинувачуваних нічний домашній арешт із 21:00 до 8:00.

Зазначимо, що активісти потрапили за ґрати ще 2014-го і два роки відсиділи без вироку в місцях позбавлення волі. Розслідування справи триває донині, двоє заявлених прокуратурою «постраждалих» виїхали за межі України ще в червні 2014-го.

Нагадаємо, що громадськість сколихнула смерть активіста-політв’язня Макара Колєснікова («Дані»). Активісти провели низку акцій з вимогою встановити обставини смерті юнака. Він досі не похований.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ