Експерт: Саакашвілі пройшов шлях від управління Грузією до плетіння інтриг у Варшаві

Позбавлений українського громадянства колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі змушений митарствувати з однієї країни в іншу. Поки найдовше політик залишався у Польщі та Угорщині, де влада прихильно ставиться до екс-очільника Одеської ОДА. Однак, за словами самого Саакашвілі, в нього немає бажання залишатися в жодній із цих країн, бо там він почувається «не на своєму місці». Про це пише у статті для Foreign Policy кореспондент Емілі Темкін.

«Де Саакашвілі на своєму місці – у фізичному світі, регіональному політичному просторі, уяві народу – це питання і предмет захоплення відтоді, як він очолив грузинську «Революцію троянд» 2003 року. Багато хто вважає його заслугою модернізацію Грузії, її європеїзацію. Крім того, для деяких він тепер – символ хвилі ранніх лідерів Східної Європи, яких звинувачують у відмові від ліберальних поглядів на користь авторитаризму», – підкреслює Темкін.

«Те, що він Саакашвілі пройшов шлях від управління Грузією до плетіння інтриг у Варшаві – деякою мірою логічний шлях, зважаючи на його особистісні якості і його спосіб життя. Він міг би бути Вацлавом Гавелом Євразії, якби залишився вірним цим принципам», – прокоментував цю ситуацію директор із європейських та євроазійських програм у Freedom House Марк Берендт.

Однак, додає аналітик, все склалося інакше. «Він прийшов з таким величезним мандатом. Він міг би зробити все, що хотів. Замість цього він творив все, що хотів».

Читайте: Грузія направила в Україну новий запит на екстрадицію Саакашвілі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ