Журналіст розповів, чого Україна може чекати від Макрона

Зовнішню політику кандидата у президенти Франції Еммануеля Макрона поки важко спрогнозувати, оскільки більша частина його виборчої програми зачіпає питання всередині країни, проте низку аспектів таки можна проаналізувати Про це розповів французький журналіст Себастьян Ґобер в інтерв’ю Апострофу.

«Зовнішня політика – одна з речей, в яких ми не впевнені щодо Еммануеля Макрона як президента. Велика частина його програми зосереджена навколо економічних, соціальних питань та внутрішніх французьких справ», – підкреслив журналіст.

«Якщо ж говорити про зовнішню політику, ми знаємо його основні орієнтації й ідеї – він проєвропейський, скептичний щодо Росії, хоче допомогти Україні, зберегти європейський порядок і європейські кордони, а також європейську інтеграцію, якою ми її знаємо. Але, знову ж таки, якщо ми говоримо про прагматичну зовнішню політику, ці речі буде дуже складно втілити в життя».

На його думку, у цьому питанні поки неможливо робити прогнози.

«Ще й тому, що, як ви знаєте, Макрон зараз очолює рух «Вперед!», але цей рух не є партією. У червні у Франції відбудуться загальні парламентські вибори, а це вже через півтора місяці. І людина, яка може через кілька днів стати президентом, не має партії, щоб узяти участь у виборах і сформувати нову більшість. Все можливо: він може зробити все вчасно, він уже дуже успішний. Але ми не знаємо, якою буде його політика і хто її підтримає», – резюмував журналіст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ