Росіяни кажуть, що створили «велику групу з московських слідчих», які займатимуться справами затриманих українців

Всіх громадян України – 22 службовців Військово-морських сил України та двох працівників СБУ – яких взяли в полон силовики ФСБ РФ у Керченській протоці, перевезли в Москву. Про це заявила так звана уповноважена з прав людини в Криму Людмила Лубіна, пише ТАСС.

«Всіх українських моряків перевели в Москву. Жодного моряка в СІЗО Сімферополя не залишилося», – сказала Лубіна.

За її словами, скарг від українських моряків їй не надходило.

Лубіна розповіла, що в РФ створили «велику групу з московських слідчих», які займатимуться справами затриманих українців.

Водночас керівник апарату СБУ Ігор Гуськов під час брифінгу 30 листопада повідомив, що співробітників Служби безпеки, які перебували на захоплених суднах, теж мають перевезти до Москви.

«Два співробітника СБУ, які перебувають у полоні, готуються до перевезення до міста Москва для проведення з ними слідчих дій в рамках сфальсифікованого російською стороною кримінального провадження», – зазначив Гуськов.

Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна й захопили малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу» разом із 24 моряками, троє з яких, за підтвердженою росіянами інформацією, отримали поранення.

27-28 листопада окупанти взяли усіх моряків під варту на 2 місяці.