КВУ: якби це був білоруський парламент, то нардепи потрапили би під закон про дармоїдство

Майже половина народних депутатів під час 6-ї сесії Верховної Ради сумлінно відвідувала засідання, але проігнорувала 50% голосувань. Про це повідомив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, передає Укрінформ.

«Ми отримали феномен, коли низка депутатів, котрі приходять у парламент або сумлінно відвідують сесійні засідання, але при цьому не голосують, працюють у форматі бойкоту. Наш висновок достатньо сумний. Ми змушені констатувати, що фактично половина складу депутатського корпусу недопрацьовують у парламенті 6-ї сесії», – сказав Кошель.

Він уточнив, що 139 народних депутатів взяли участь менш ніж у половині голосувань. Окрім цього, 49 народних депутатів пропустили 90% голосувань.

«Таким чином ми отримуємо цифру 188 народних депутатів, або 45% депутатського корпусу – фактично половина парламенту, які взяли участь менш ніж у половині голосувань. Це надзвичайно сумна цифра», – зазначив гендиректор КВУ.

На його думку, якби це був білоруський парламент, то народні депутати потрапили б під дію закону про дармоїдство.

Також дослідження засвідчило, що троє народних депутатів не взяли участі в жодному голосуванні під час сесії: двоє депутатів-втікачів – Олександр Онищенко і Сергій Клюєв, а також депутат від Опозиційного блоку Євген Бакулін.

«Серед тих депутатів, які пропустили 90% засідань, надзвичайно активною є частина депутатів від Опозиційного блоку. Серед них Льовочкін, Шуфрич, Королевська, один з лідерів Опозиційного блоку Вілкул, Добкіни, Поплавський, Мураєв. В цьому переліку є також представник БПП Чепинога і такі відомі політики, як Ярош та Семен Семенченко», – зазначив керівник КВУ.

Згідно з дослідженням, найнижчі показники участі в голосуваннях у Євгена Бакуліна (0 голосувань), найвищі – у Віктора Пинзеника (2075).

Нагадаємо, Комітет виборців України проаналізував роботу народних депутатів впродовж шостої сесії Верховної Ради. З’ясувалося, що найбільше голосів за ухвалені закони віддавали фракції старої коаліції «Європейська Україна».

13 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.