КВУ: якби це був білоруський парламент, то нардепи потрапили би під закон про дармоїдство

Майже половина народних депутатів під час 6-ї сесії Верховної Ради сумлінно відвідувала засідання, але проігнорувала 50% голосувань. Про це повідомив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, передає Укрінформ.

«Ми отримали феномен, коли низка депутатів, котрі приходять у парламент або сумлінно відвідують сесійні засідання, але при цьому не голосують, працюють у форматі бойкоту. Наш висновок достатньо сумний. Ми змушені констатувати, що фактично половина складу депутатського корпусу недопрацьовують у парламенті 6-ї сесії», – сказав Кошель.

Він уточнив, що 139 народних депутатів взяли участь менш ніж у половині голосувань. Окрім цього, 49 народних депутатів пропустили 90% голосувань.

«Таким чином ми отримуємо цифру 188 народних депутатів, або 45% депутатського корпусу – фактично половина парламенту, які взяли участь менш ніж у половині голосувань. Це надзвичайно сумна цифра», – зазначив гендиректор КВУ.

На його думку, якби це був білоруський парламент, то народні депутати потрапили б під дію закону про дармоїдство.

Також дослідження засвідчило, що троє народних депутатів не взяли участі в жодному голосуванні під час сесії: двоє депутатів-втікачів – Олександр Онищенко і Сергій Клюєв, а також депутат від Опозиційного блоку Євген Бакулін.

«Серед тих депутатів, які пропустили 90% засідань, надзвичайно активною є частина депутатів від Опозиційного блоку. Серед них Льовочкін, Шуфрич, Королевська, один з лідерів Опозиційного блоку Вілкул, Добкіни, Поплавський, Мураєв. В цьому переліку є також представник БПП Чепинога і такі відомі політики, як Ярош та Семен Семенченко», – зазначив керівник КВУ.

Згідно з дослідженням, найнижчі показники участі в голосуваннях у Євгена Бакуліна (0 голосувань), найвищі – у Віктора Пинзеника (2075).

Нагадаємо, Комітет виборців України проаналізував роботу народних депутатів впродовж шостої сесії Верховної Ради. З’ясувалося, що найбільше голосів за ухвалені закони віддавали фракції старої коаліції «Європейська Україна».