конституція україни
Згідно з опитуванням, 50% українців не читали Конституцію

Українці не дуже обізнані щодо змісту Конституції. Згідно з опитуванням, половина наших співвітчизників взагалі не читали текст Основного Закону, окремі розділи читали близько 10%. Про це заявила директорка фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна, передає ЛІГА.net.

Ті, у кого руки таки дійшли до читання Конституції, робили для того, щоб усвідомити свої громадянські права. Приблизно 40% текст Конституції потрібен був по роботі.

Половина опитаних знає, що носієм суверенітету і джерелом влади в країні є народ України, однак 29% вважає таким Президента, а 12% – не змогли відповісти.

Для порівняння Бекешкіна навела дані аналогічного опитування в Росії, в Конституції якої є повністю аналогічна стаття, – там Президента джерелом влади помилково вважає більшість опитаних.

У 88% опитаних зберігається думка, що вищі органи державної влади і посадові особи постійно або епізодично порушують Конституцію.

67% опитаних вважають поправки до Конституції необхідними, причому 28% говорять, що вносити з потрібно якомога швидше. 39% воліли б внести такі зміни після стабілізації ситуації в країні.

Відносна більшість – 46% опитаних – вважають, що поправки до Конституції мають вноситися спеціально створеним для цієї мети незалежним органом. 20% готові довірити цю роботу експертним групам, сформованим громадянським суспільством.

Державним органам можуть доручити такі зміни менш 10% опитаних.

Опитування проводилося з 15 по 25 грудня 2015 року, похибка вибірки не перевищує 2,3%. Було опитано 2040 респондентів у 110 населених пунктах України, крім тимчасово окупованих територій.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 січня нардепи під час ранкового засідання ситуативно змінили регламент, щоби дозволити собі розглядати на наступній сесії проект змін до Конституції, який, за висновком Конституційного Суду, відповідає вимогам Основного Закону. Президент України Петро Порошенко через кілька годин після ухвалення парламентом підписав відповідний закон.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ