Варіант автономії Донбасу в складі України підтримують лише 12% українців, причому навіть на Сході прихильників цієї ідеї лише 23%

Більшість громадян України – 54% – вважають, що нині окуповані території Донбасу мають повернутися до складу України на довоєнних умовах (54%).  Про це свідчать результати опитування, проведеного  фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою центру Разумкова.

Ще 17% опитаних респондентів бажають, щоб так звані «ЛНР» і «ДНР» повернулися до України,  але отримали більше незалежності від Києва.

Варіант автономії у складі України підтримують лише 12% українців, причому навіть на Сході прихильників цієї ідеї лише 23%.  Соціологи наголошують, що незалежність нин окупованих територій Донбасу чи приєднання їх до Росії підтримують лише 4%, найбільше – на Сході, але це лише 8%.

Найбільше підтримують автономію «ДНР» та «ЛНР» виборці «Опозиційної платформи – За життя» – 31%, проте й серед прихильників цієї партії переважає думка, що ці території слід повернути до України на тих самих умовах, що й раніше (35%) чи «щоб вони повернулися до України, але отримали більше незалежності від Києва» (20%). Перетворення цих територій на незалежні держави підтримує лише 5,5% виборців «Опозиційної платформи – За життя», а входження до Російської Федерації – менше 1%.

Пропозицію щодо введення миротворчих сил ООН на окуповані території «ДНР» та «ЛНР» загалом підтримують 55,5% населення України, не підтримують – 25%, а 20% свого ставлення не визначили. З цього питання існують регіональні відмінності: найбільше підтримують введення миротворчих сил у Західному (74%) та Центральному (62%) регіонах, а от у Південному та Східному регіонах думки неоднозначні: у Південному регіоні підтримують введення миротворчих сил 38%, не підтримують 34%, у Східному регіоні підтримують 37%, не підтримують 42%.  Єдиною політичною силою, чиї виборці проти введення миротворчих сил є «Опозиційна платформа – За життя» (підтримують введення миротворчих сил 32% виборців, не підтримують – 50%).

Читайте: Мир на Донбасі: українці вважають неприйнятними більшість компромісів з РФ

Загальнонаціональне опитування було проведене  Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова  з 13 по 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства  Нідерландів.