Кожен п’ятий українець вважає, що в разі провалу антикорупційної реформи МВФ не повинен продовжувати надання позики Україні

Українці вважають найголовнішими проблемами нашої держави корупцію, зростання цін і тарифи на житлово-комунальні послуги. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Так, корупцію в державних органах вважають проблемою 40% опитаних громадян, 27% – назвали зростання цін та ще 25% – тарифи на житлово-комунальні послуги.

Трохи менше (23%) вважають найважливішою проблемою України безробіття, а 20% – питання охорони здоров’я.

Некомпетентність влади назвали проблемою 15% українців, 12% заявили про політичну нестабільність.

Щодо проблем, які українці вважають особистими, то на першому місці – зростання цін (42%) і тарифи на житлово-комунальні послуги (38%).

Ще по 25% вважають власною проблемою військові дії на Донбасі та корупцію в державних органах.

23% респондентів висловилися за  питання охорони здоров’я та медицину у цілому. Безробіття назвали особистою проблемою 21% опитаних.

Соціологи поцікавилися в українців, якими мають бути кроки міжнародного товариства, якщо Україна не підтримуватиме антикорупційних реформ, таких як створення антикорупційного суду.

47% респондентів відповіли, що у такому разі міжнародна спільнота має запровадити санкції проти українських політиків чи посадових осіб, відповідальних за відсутність реформ.

Ще 21% опитаних вважають, що  у разі провалу антикорупційної реформи Міжнародний валютний фонд не повинен продовжувати надання позики Україні.

17% респондентів зазначили, що міжнародні партнери повинні скоротити фінансову допомогу Україні.

Крім того 13% українців заявили, що вони повинні висловити свою глибоку стурбованість, а  7% вважають, що міжнародна спільнота нічого не повинна робити у випадку, якщо українська влада не доведе до логічного завершення антикорупційну реформу.

Опитування проводилося на всій підконтрольній Києву території України з 15 по 31 березня 2018 року.