«Злочини українських націоналістів на Волині» проілюстрували фотографією знищеного вояками АК українського села Сагринь

Канцелярія прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецього проілюструвала «злочини українських націоналістів» на Волині фотографією знищеного Армією Крайовою українського села Сагринь. Про це у Facebook написав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Канцелярія прем’єр-міністра Польщі Моравецького ілюструє «злочини українських націоналістів на Волині» фотографією знищеного вояками АК українського села Сагринь. Це та історична правда про яку так часто говорять польські політики?», – написав очікльник УІНП.

Наразі цей допис канцелярії польського прем’єра в соцмережі відсутній. Однак, В’ятрович опублікував скріншот.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у липні 2016 року польський Сейм підтримав постанову, згідно з якою Волинську трагедію 1943-45 років визнали «геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої». Документ ухвалили майже одностайно, утрималися лише десятеро народних обранців, 18 – не голосували. 11 липня визначено як День пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА.

Варто зазначити, що в Україні та Польщі різне ставлення до трагічних подій на Волині та Східній Галичині 1943-1944 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення лише на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі переконують, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість, в Україні називають цифри в кілька десятків тисяч убитих поляків та понад 10 тис. українців.

6 лютого 2018 року президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальні поправки до закону про Інститут національної пам’яті Польщі, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів.