Українські учені навчилися видобувати газ із водоростей

Учені з Кременчука винайшли пристрій, який добуває газ із синьо-зелених водоростей. Таким чином, дослідники можуть допомогти вирішити енергетичну проблему України. Про це ідеться у сюжеті 5 каналу.

Експерти стверджують, що винахід полтавських учених допоможе вирішити енергетичну проблему України, оскільки він дозволяє виділити з біогазу водоростей метан.

«Були зібрані зразки біогазу і проведений їх якісний та кількісний аналіз – у відповідних лабораторіях за допомоги наших колег. І дійсно, результати показали достатньо високу якість біогазу», – підкреслив науковий співробітник Кременчуцького національного університету Сергій Дегтяр.

До того ж, паливо, яке добувають таким способом не має токсинів, тож ним можна не лише опалювати будинки, але і готувати їжу.

Цей винахід приніс кременчуцьким ученим перше місце на конкурсі наукових проектів в Австрії. Проектом уже зацікавились місцеві чиновники. Нині вони шукають інвесторів, які погодились впровадити технології в комунальне господарство міста.

Читайте: В уряді заспокоюють – абонплата за газ не позначиться на кишенях громадян

БЕЗ КОМЕНТАРІВ