біженці
Польща упродовж двох років зобов’язалася прийняти понад 7 тис. біженців з півдня

Більшість громадян Польщі (53%) виступають проти прийому біженців у країні. Про це йдеться в опитуванні Центру досліджень громадської думки (СBOS), проведеному в середині січня цього року, передає Укрінформ.

Згідно з дослідженням, 53% виступають проти прийому будь-яких біженців, 41% підтримує надання їм тимчасового притулку, і лише 4% погоджується з тим, щоби Польща приймала біженців і дозволяла їм поселятися у країні.

Тим часом, більшість поляків (61%) погоджується на можливий прийом біженців із сходу України, а 31% – виступає проти цього.

Найбільше проти біженців налаштовані особи молодшого віку (до 44 років). Негатив шодо прийому біженців найбільше спостерігається серед осіб з невисоким рівнем доходу. Водночас, позитивніше на прийом біженців дивляться люди з вищою освітою.

Польща упродовж двох років зобов’язалася прийняти понад 7 тис. біженців з півдня.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 19 січня 2016 року, виступаючи у Європарламенті, Прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що країна прийняла «близько мільйона мігрантів з України». Пізніше польські ЗМІ писали, що ця інформація відповідає дійсності, адже статус біженця у Польщі мають лише двоє громадян України.

У свою чергу, посол України в Польщі Андрій Дещиця також спростував заяву Прем’єр-міністра країни. За його словами, наші співвітчизники є не біженцями, а економічними мігрантами.

Наразі у Польщі живуть і працюють майже мільйон українців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ