Ештон Картер
Пентаґон «глибоко шкодує» через загибель людей в місті Кундуз

Американські військові взяли на себе відповідальність за смертельний авіаудар по лікарні в афганському місті Кундуз, назвавши це помилкою і пообіцявши притягти винних до відповідальності. Про це повідомляє з посиланням Reuters.

Міністр оборони США Ештон Картер сказав, що Пентаґон «глибоко шкодує» про загибель людей. «Американські військові роблять все можливе в нашій операції, щоби запобігти загибелі невинних людей, і коли ми помиляємося, ми винні у цьому. Ми зробимо все від нас залежне, щоби зрозуміти цей трагічний інцидент, зробити висновки із нього та притягти винних до відповідальності у разі необхідності», – сказав він.

Раніше у Вашинґтоні американський командувач міжнародними силами в Афганістані, генерал армії Джон Кемпбелл назвав авіаудар помилкою, допущеною у командуванні США. Коментарі Картера та Кемпбелла були поки що найбільшим прямим визнанням з боку уряду США того факту, що удару по лікарні завдали американські війська.

3 жовтня авіаудар по клініці, якою керувала міжнародна неурядова організація «Лікарі без кордонів», здійснили ВПС США під час операції проти талібів, які увірвалися до Кундуза. В результаті авіаудару загинули 22 людини, з-поміж них лікарі та пацієнти, 37 людей було поранено.

Читайте: США поставлять Кремль на місце: Захід відкриє другий фронт в охопленій війною Сирії

Інформаційний Акцент