Кияни вимагають знести новий фасад Театру на Подолі

Петицію з вимогами знести новий фасад Театру на Подолі у столиці підтримало понад 10 тисяч осіб. Із відповідним документом можна ознайомитися на сайті Київської міської ради.

«Андріївський узвіз є загальним спадком всього українського народу, візитівкою Києва та всієї України, одним із місць, заради якого туристи їдуть саме до Києва. Він повинен бути збережений у первісному стані, таким, яким він був збудований у 18 столітті. Нові модерністські фасади вщент руйнують його історичну цінність та туристичну привабливість», – ідеться у петиції.

На думку автора документа Віктора Назаренка, новий фасад Театру на Подолі має бути знесений, а вулиці має бути повернений історичний вигляд. Ці роботи мають бути покладені на забудовника та проектувальника.

Петицію було зареєстровано 29 листопада цього. Для розгляду Київрадою вона має набрати понад десять тисяч голосів.

Нагадаємо, вигляд фасаду оновленої будівлі театру на Подолі викликав обурення у киян. Будівлю порівнюють із «чорнобильським енергоблоком» і навіть – із «крематорієм». Тим не менше, автори проекту відкидають будь-які звинувачення.

Крім того, член Українського товариства охорони пам’яток історії і культури Олена Сердюк заявила театр у нинішньому вигляді є грубим порушенням архітектури Андріївського узвозу, який, до того ж, є пам’яткою національного значення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ