торік у Німеччині було зареєстровано рекордне число мігрантів – близько 1,2 млн. претендентів на притулок
Торік у Німеччині було зареєстровано рекордне число мігрантів – близько 1,2 млн. претендентів на притулок

Біженці судитимуться з Німеччиною через занадто повільне оформлення їхніх справ про надання притулку. Вже майже 2,3 тис. мігрантів з Афганістану, Іраку, Еритреї та Сирії подали позови, передає DW-World.

У свою чергу, депутат Бундестагу від «лівих» Севім Деґделен звинуватила владу у створенні «неприйнятної і протиправної» ситуації й «організованому державному провалі».

«Федеральне відомство з міграції та біженців і так уже надмірно перевантажене, все більше безглуздої роботи, тим самим затягується процедура оформлення притулку», – наголосила депутат. Вона розкритикувала берлінську владу за повернення до розгляду клопотання від біженців з Сирії в індивідуальному порядку.

Міністерство внутрішніх справ ФРН вже виступило з роз’ясненнями, зазначивши, що число співробітників Bamf було збільшено на 40% в 2015 році. Було відкрито 20 нових філій.

Задля оптимізації процедури біженців вирішено розділити залежно від регіону походження на три групи. При цьому в 2015 році було ухвалено вдвічі більше рішень щодо прохання про притулок, ніж у попередньому – майже 129 тисяч.

Нагадаємо, восени 2015 року канцлер ФРН Анґела Меркель повідомила, що уряд виділить в 2016 році 670 євро на місяць на одного біженця з моменту його реєстрації. Уряд виходить з того, що цього року буде подано близько 800 тисяч заяв про надання статусу біженця, а їх розгляд займе трохи більше п’яти місяців.

У цілому, в 2016 році регіонам буде надано близько чотирьох мільярдів євро, а в 2015-му – два мільярди євро, що вдвічі перевищує колишні розрахунки.

Як відомо, торік у Німеччині було зареєстровано рекордне число мігрантів – близько 1,2 млн. претендентів на притулок. Станом на кінець року заяви на отримання статусу біженця встигли подати 442 тис. осіб. При цьому через велику кількість охочих і нестачу персоналу між первинною реєстрацією і подачею заяви можуть проходити місяці.

З тих, хто подав заяву на отримання статусу біженця, дві третини – чоловіки. При цьому більш як 70% претендентів – молодші за 30 років. З тих, хто подав заяви торік, близько 36% – вихідці з Сирії, їх майже 160 тисяч осіб. Німеччина виділяє на утримання одного біженця 359 євро на місяць. З них 143 євро видаються на руки, решту мігранти отримують у вигляді їжі, одягу, медобслуговування тощо. Також на одну людину передбачається 6 кв. метрів житла.

За рік в Німеччині вчинено 924 атаки на притулки для мігрантів, зокрема, понад 80 – на рахунку праворадикалів. Також мали місце 76 підпалів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ