Пам'ятник Леніну
В Україні повалили понад 800 пам’ятників Леніну

Понад 800 пам’ятників Леніну позбулися своїх п’єдесталів в Україні. Про це заявив керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передає 5 канал.

«До сьогоднішнього дня більш як 800 пам’ятників Леніну в Україні демонтовано», – зазначив він.

При цьому В’ятрович відкинув звинувачення в тому, що під приводом декомунізації знищуються об’єкти, які мають художню цінність.

Він зазначив, що стихійна декомунізація в Україні, яка розпочалася ще до ухвалення відповідного закону, ще не припинена. «Закон про декомунізацію дав можливість те, що має якусь художню цінність, демонтувати і зберігати в музеях, в іншому випадку це буде стихійною декомунізацією, яка в Україні досі триває», – підкреслив В’ятрович.

«Ми можемо показувати радянське минуле в спеціальних музеях, парках, але ми не можемо робити так, щоби це радянське минуле жило серед нас, тому що воно деформує нас», – додав він.

Читайте: На день народження Бандери повалили пам’ятник Леніну (відео)

Як відомо, в Україні триває «ленінопад». В Україні пам’ятники ватажку міжнародного комуністичного руху почали зносити восени 2014 року. Загалом за рік демонтували 504 пам’ятника творцю тоталітарної системи СРСР. За підрахунками Українського інституту національної пам’яті, на сьогодні в Україні залишається ще понад 1700 пам’ятників більшовицькому боввану.

21 травня набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні. В Україні планують створити музей тоталітаризму, куди і помістять багатьох вождів, яким вдалося «вижити».

1 КОМЕНТАР

  1. 2015 год для украинцив стал годом агромного пакращення, свалив сотни памятников Ленину,который создал Украину и за эти варварства наверное Бог нас и наказывает.Но пакращення исче впереди, ведь не все памятники коммунистические повалены ,Отож валяй дали ВАся и в 2016 году

Comments are closed.