У Мінінформполітики уточнили, що Інтернет-ресурси містять інформацію, заборонену до поширення нормами українського законодавства

Міністерство інформаційної політики пропонує заборонити в Україні ще 21 Інтернет-ресурс. До переліку потрапила низка інформаційних порталів окупованого Криму та Донбасу. Про це повідомила прес-служба відомства, передає Інтерфакс-Україна.

Зокрема, до нового переліку сайтів, які містять інформацію, заборонену до поширення нормами українського законодавства, потрапили: dan-news.info, admin-gorlovka.ru, dnr24.su, gorlovka.today, golospravdy.com, s-narodom.ru, politnavigator.net, riafan.ru, dnr-hotline. ru, genocid.net, miaistok.su, dnr24.com, republic-tv.ru, ruskline.ru, dnipress.com, kianews24.ru, c-eho.info, crimea.ria.ru, c-inform.info, komtv.org і gazetacrimea.ru.

У Мінінформполітики назвали причини, за якими слід заборонити ці сайти в Україні: ч.2 ст.190 Кримінального кодексу, а саме – публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

До характеристики кожного ресурсу додаються посилання на матеріали з даних сайтів.

Перелік був підготовлений робочою групою з моніторингу при Мінінформполітики на виконання положень Доктрини інформаційної політики України. Наразі його передали на розгляд експертної ради при міністерстві.

«Наступним кроком, в разі позитивного висновку експертної ради та відповідних рекомендацій, перелік буде переданий правоохоронним органам для встановлення факту вчинення правопорушення та відповідного реагування в межах компетенції», резюмували у МІП.

Нагадаємо, 19 червня 2017 року Мінінформполітики оприлюднило перелік з 20 сайтів, рекомендованих для заборони в Україні. Список містив, зокрема, сайти «Российская весна», «Новороссия», «Антифашист», «Антимайдан» та «Политнавигатор».

16 травня 2017 року президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 28 квітня про застосування санкцій щодо низки фізичних і юридичних осіб. У ньому, зокрема, йдеться про блокування російських соцмереж та поштових служб. Також санкції передбачають блокування доступу до сервісів «Яндекс», 1С, «Софтлайн Груп», корпорації «Парус» і ще низки російських IT-компаній.