НАБУ підозрює Труханова, кількох посадовців ддеської мерії та підприємців у привласненні майна за схемою, яка завдала державі 185 млн грн збитків

Нацагентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) повернуло 92,3 мільйона гривень компанії, яка фігурує у справі про розкрадання коштів одеської мерії. Про це пише Українська правда з посаланям на сайт Агенства.

«У березні 2018 року… Національному агентству були передані в управління грошові кошти в сумі 185 млн грн. Водночас, Апеляційним судом міста Києва було скасовано арешт на частину зазначених грошових коштів», – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з тим, що суд зняв арешт, власнику повернули «кошти у сумі близько 100 млн грн і нараховані за ними відсотки».

Відомство не уточнює, в якій справі були заарештовані кошти та кому вони належать.

Джрела видання в АРМА підтвердили, що йдеться про кошти, які арештовували у справі мера Одеси Геннадія Труханова – 92,3 мільйона гривень.

Власник – це ТОВ «Девелопмент Еліт», яке, за версією слідства, продало мерії будівлю вдвічі дорожче. Директор підприємства, як і Труханов та ще шестеро фігурантів справи, наразі підозрюються у привласненні бюджетних коштів.

Агентство додає, що, відповідно до законодавства, зберегло вартість активів «шляхом розміщення на депозитному рахунку в АТ «Ощадбанк» під відсотки, що дорівнюють обліковій ставці Національного банку України».

Раніше суд кілька разів арештовував ці 185 мільйонів, а в лютому цього року навіть наказав повернути половину мерії. 13 березня суд все ж передав 185 мільйонів в управління Нацагентству. Однак пізніше, 5 квітня, з половини коштів суд зняв арешт, що і змусило АРМА повернути їх власнику. Наразі у справі заарештовані та зберігаються в АРМА 92 695 282 гривень.

Як відомо, НАБУ розслідує махінації з купівлею одеською мерією багатоповерхівки за 185 мільйонів гривень для розміщення в цій будівлі «Євромеріі». Встановлено, що спочатку будинок в складі цілісного майнового комплексу державного підприємства «Завод «Краян» було продано за 4 мільйони гривень, а за кілька місяців його придбала за різко завищеною ціною мерія Одеси. У грудні 2016 року слідчі НАБУ ініціювали накладення арешту на рахунки компанії-продавця «Девелопмент еліт».

1 червня 2018 року САП і НАБУ повідомили, що завершили розслідування у справі. Після того, як з матеріалами ознайомиться захист, справу передадуть до суду.