Черги за пакетами мобільного зв’язку терористів «Фенікс» вишикуються із самого ранку

На території окупованого Донбасу з 11 січня відсутній мобільний зв’язок Vodafone, однак компанія продовжує знімати гроші з рахунків користувачів, згідно із примусово запровадженим тарифом, що передбачає щоденну оплату в три гривні незалежно від користування. Про це повідомляє Інформаційний акцент з посиланням на мешканців тимчасово окупованих територій Донецької обасті.

У прес-службі «Vodafone Україна» повідомляють, що станом на 15 січня 2018 року ситуація із зв’язком на непідконтрольних Україні територіях залишається без змін. Доступу до місць пошкоджень мережі, зокрема в зоні АТО, досі немає.

«Ми звернулись до всіх відповідальних інстанцій, включаючи українські адміністрації Луганської та Донецької областей, Спільний центр з контролю і координації припинення вогню, місію ОБСЄ, з проханням забезпечити пропуск ремонтних бригад до «сірої» зони. Поки що наші запити залишаються без відповіді», – зазначають у компанії.

Тим часом у самопроголошеній «Донецькій народній республіці» активно торгують стартовими пакетами мобільного зв’язку бойовиків «Фенікс», що працює на «віджатих» потужностях компанії «Київстар». Оскільки місцеві мешканці залишились взагалі без зв’язку, черги на поштах за пакетами «Фенікса» вишикуються із самого ранку – до 11-ї години їх вже розкуповують. Також ділки організовали «тіньовий бізнес» – офіційно стартовий пакет коштує 200 рублів (приблизно 100 грн), а «з рук» його продають і по тисячі рублів (близько 500 грн).

Варто зазначити, що мобільний зв’язок працює зі значними перебоями. Як кажуть жителі ОРДО, додзвонитися до абонента в межах окупованої території можна далеко не з першого разу. Що стосується дзвінків, наприклад, на територію неокупованої України, то така можливсіть відсутня.

Нагадаємо, 11 січня на окупованих бойовиками територіях повністю зник мобільний зв’язок Vodafone. За інформацією сайтів бойовиків, відбулася повна зупинка обслуговування абонентів Vodafone Ukraine після 13:00.

Журналіст Денис Казанський вважає, що бойовики «ЛДНР» навмисно заблокували зв’язок останнього українського оператора мобільного зв’язку Vodafone на окупованій території, щоби заробляти на власному зв’язку і відрізати Донбас від України.

Раніше компанія Vodafone Ukraine вирішила примусово перевести всіх жителів непідконтрольних територій на тариф  з щоденною оплатою незалежно від здійснення дзвінків вартістю три гривні на день. І цей пакет мав бути єдиним доступним в ОРДЛО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ