У Міноборони Білорусі підкреслили, що всі заходи безпеки були дотримані

Салютні установки і феєрверки, які підірвалися у Мінську, були куплені в Росії. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони Білорусі.

Салютні установки і самі феєрверки були придбані в російському ВАТ «Піро-Росс» м. Сергієв-Посад і наразі проводиться розслідування за фактом їх вибухів і загибелі людини.

«Встановлено, що підірвалися вироби одного калібру (195 мм) з п’яти, що застосовуються в ході салюту (105 мм, 125 мм, 150 мм, 195 мм, 310 мм). Підриви відбулися в трьох з шести місць, де проводився салют», – йдеться у повідомленні.

Попередня причина підривів – неякісні заряди даного калібру (195 мм).

Крім того, наголошується, що слідчим комітетом також висунуті і відпрацьовуються інші можливі версії події.

У Міноборони Білорусі підкреслили, що всі заходи безпеки були дотримані.

«Військовослужбовці розрахунків салютних установок пройшли спеціальну підготовку і були допущені до проведення салюту відповідними наказами», – запевнили у відомстві і додали, що для виключення «людського фактора» велася відеозйомка процесу заряджання салютних установок.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 3 липня у День незалежності Білорусі в Мінську під час салюту кілька снарядів розірвалися занадто низько. У результаті від осколків загинула літня жінка, ще п’ятеро людей госпіталізовані, троє звернулися до медиків з легкими пораненнями.