Порошенко зманіпулював економічними наслідками блокади Донбасу

Президент України Петро Порошенко заявив, що наслідки блокади Донбасу є справжнім ударом під дих Україні. Але його словам суперечить офіційна заява НБУ.

«У першу чергу вони (наслідки блокади – ред.) дадуться взнаки саме в галузі промисловості. Блокадники створили додаткові ризики», – заявив Президент зробив під час Ради регіонального розвитку.

Проте, розрахунки щодо втрат в економіці через блокаду не були оприлюднені, крім Національного банку України, жодним державним органом.

В офіційній заяві НБУ повідомив, що негативний ефект від блокади українська економіка відчує у поточному році через втрату Україною надходжень від підприємств, що діяли в українському правовому полі до початку блокади.

Крім того, в документі Нацбанку ідеться, що темпи економічного зростання 2017 року можуть бути нижчими, ніж у січневому прогнозі на 1,3%, внаслідок торговельної блокади.

До того ж, у Гонтарєвої запевнили, що весь негативний ефект від блокади буде переважно компенсовано за рахунок інших чинників, насамперед – більш сприятливої цінової кон’юнктури на зовнішніх ринках для товарів українського експорту.

Крім того, в НБУ додали, що ефект від блокади на обмінний курс гривні також «буде обмежений», тому висловлювання Порошенка про катастрофічні наслідки блокади слід узяти під сумнів.

Читайте: Блокада ОРДЛО не вплине на курс гривні – НБУ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ