Екс-радник Саакашвілі вважає рішення про позбавлення його українського громадянства неконституційним

Екс-заступник міністра економіки та колишній радник Саакашвілі Олександр Боровик в Україну повертатися не планує, однак рішення президента Петра Порошенка позбавити його українського громадянства вважає неконституційним, передає Українська правда.

«Причин для позбавлення мене українського громадянства немає (…) я друге громадянство не приймав і на службі іноземних країн не був. Тому якщо президент справді щось підписав, це не конституційно», – переконаний він.

До України екс-радник Саакашвілі повертатися не збирається – нібито має інформацію про те, що проти нього готуються провокації.

«В червні минулого року коли я був у відряджені до Європи, мене повідомили, що СБУ готує провокацію в одеському аеропорту – якісь звинувачення і підпис про невиїзд. Тоді я вирішив в Україну не повертатись», – сказав він.

«Я не вірю в українське правосуддя і правоохоронним органам – прокуратурі, СБУ також не вірю. Головне, що мене запрошувала команда президента в січні 2015 року робити реформи в галузі економіки. На жаль, ніяких реформ вони не роблять. Щоб боротися за реформи мені треба було іти в політику і, будучи там, я мав сказати –президент, його команда, «Народний Фронт» – це велика частина економічних проблем в Україні», – зазначив Боровик.

Нагадаємо, 4 травня стало відомо, що Президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення громадянства народного депутата Андрія Артеменка та депутата Одеської міської ради Олександра Боровика. Також український паспорт втратили Денис Новгородський, Лілія Юзич та Оксана Нусс.

Як відомо, з лютого 2015 року Олександр Боровик працював в.о. першого заступника міністра економіки в уряді України. У травні 2015-го він залишив Кабмін через конфлікт з тодішнім прем’єром Арсенієм Яценюком. Після цього працював в команді екс- очільника Одещини Міхеїла Саакашвілі. Балотувався в мери Одеси.

Боровик неодноразово скаржився на низьку зарплату, брак повноважень та перешкоджання в його роботі в Одесі.

4 травня він повідомив про свою вимушену відставку. Причиною стала заборона держслужбовцям мати подвійне громадянство, яку містить новий закон про держслужбу.

Влітку 2016-го стало відомо, що екс-радник Саакашвілі влаштувався на роботу в компанію Bio-Signal Group Corp в Нью-Йорку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ