Петро Порошенко написав відповідне звернення до Конституційного суду й офіційно його зареєстрував

Чинний глава держави Петро Порошенко ще в 2015 році попросив Конституційний суд перевірити, чи було позбавлення втікача Віктора Януковича звання Президента України конститиційним. Про це пише портал dubinsky.pro.

На переконання Порошенка, Верховна Рада порушила свої повноваження, коли ухвалювала закон «Про позбавлення Януковича В. Ф. звання Президента України».

Петро Порошенко підписав закон № 144-VIII 17 червня 2015 року – через п’ять місяців після його ухвалення. Одразу після підписання, 19 червня 2015 року, Порошенко подав подання до Конституційного суду щодо конституційності Закону України «Про позбавлення Януковича В.Ф. звання Президента України».

У поданні Порошенко зазначає, що позбавлення Януковича звання президента не відповідає ч.2 статті 6, ч. 2 статті 8, ч. 2 статті 19, статті 85, ч. 3 статті 105 Конституції України (є неконституційним).

Аргумент Порошенка – згідно з Конституцією України, звання президента можна позбавити лише на підставі процедури імпічменту, якої у випадку Януковича не було.

Офіційне звернення Порошенка в Конституційний суд зареєстровано і розміщено на офіційному сайті КСУ.

Автор статті зазначає, що безпосередньо перед поданням 16 червня 2015 року, щоби не допустити розголошення цієї інформації, голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко підписав і направив до Генеральної прокуратури України докази для винесення підозри голові Конституційного суду України Юрію Бауліну, якого підозрювали в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), яке спричинило тяжкі наслідки – узурпацію влади Віктором Януковичем.

13 липня 2016 року рішенням за №58-у / 2016 (справа № 1-29 / 2016) КСУ постановив провести розгляд справи за конституційним поданням Порошенка в формі письмового слухання.

Слухання справи відбулося в жовтні 2016 року, і за його результатами КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення матеріалів справи і ухвалення рішення.

«З урахуванням конкуренції та політичної боротьби Порошенко сам боїться втратити звання президента таким же шляхом, як його позбувся Янукович. Тобто, без процедури імпічменту. Для імпічменту потрібна конституційна більшість у 300 голосів. Тоді як рішення, аналогічне закону щодо позбавлення звання президента Януковича, можна ухвалити простою більшістю. Яку Порошенко і його друзі в якийсь момент не зможуть контролювати. Наприклад, в разі дострокових виборів до парламенту. Тобто, щоб на всякий випадок прикрити свою президентську дупу – Порошенко готовий навіть на те, щоби відновити в президентських правах дупу Януковича», – пояснює автор статті мотиви звернення Порошенка до КСУ.