Глава держави готовий внести до Ради законопроект про створення Антикорупційного суду

Президент Петро Порошенко вважає, що в Україні має бути створена антикорупційна вертикаль, що складатиметься з окремого антикорупційного суду, касаційної інстанції антикорупційної палати у Верховному суді та представництв антикорупційного суду на місцях. Про це глава держави заявив 4 жовтня, виступаючи в Національному університеті «Чернігівський колегіум», передає Українська правда.

Порошенко також уточнив, що готовий внести до Ради законопроект про створення Антикорупційного суду в Україні, а кошти на його фінансування у проекті бюджету на 2018 рік вже передбачені.

На думку президента, всі суди в Україні мають бути антикорупційними: «Але має бути створена окрема суддівська антикорупційна вертикаль – у складі окремого Антикорупційного суду, касаційної інстанції антикорупційної палати у Верховному Суді і, як визначить Верховна Рада, представництвами антикорупційного суду на місцях – щоби з Сєверодонецька й Закарпаття люди не були вимушені пертися до однієї антикорупційної інституції».

Глава держави також звернувся до парламенту з пропозицією «негайно створити робочу групу – чи то в комітеті з правової політики, чи то при голові Верховної Ради, чи то міжфракційну групу – і якнайшвидше напрацювати узгоджений законопроект, який здатен отримати підтримку усього складу Верховної Ради».

«Я готовий прийняти цей проект – спільно завершити його опрацювання чи, якщо я буду згоден, підтримати і внести від свого імені в український парламент як невідкладний», – наголосив президент.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на відкритті міжнародного форуму Yalta European Strategy у Києві колишній держсекретар США Джон Керрі розкритикував українського президента Петра Порошенка щодо його позиції відносно антикорупційного суду. Тоді Порошенко висловив сподівання, що вже у жовтні в Україні з’явиться антикорупційна палата у Верховному суді, а створення відповідного суду ще може зачекати. Також глава держави наголосив, що антикорупційні суди існують лише в країнах, що розвиваються – зокрема, у Кенії, Уґанді, Малайзії, Хорватії. І, мовляв, там ці органи не дають бажаних результатів.

Водночас екс-держсекретар США Джон Керрі не погодився з главою Української держави: «Я хочу відповісти тим, що у нас кожен суд – антикорупційний. І спецпрокурор зараз розслідує справу щодо президента».

Конференційна зала YES зустріла ці слова оплесками.

Читайте: Без антикорупційного суду Україні навряд чи світить транш МВФ