Глава держави вважає, що оцінювати дії командирів у бойовій обстановці мають військові, експерти і судді

Президент України Петро Порошенко пропонує відновити спеціальні військові суди. На його думку, їхні рішення не ставитимуть під сумнів військові. Про це йдеться в заяві глави держави, оприлюдненій на сторінці у Facebook.

Коментуючи вирок цивільного суду, який засудив бойового генерала Віктора Назарова до семирічного ув’язнення у зв’язку з катастрофою транспортного літака «Іл-76», Порошенко зазначив: «Наші військові виконують свій обов’язок захищати Україну. Інколи ціною власного життя».

«Розумію горе родин. Але по-справжньому винним у загибелі наших героїв є ворог, який віроломно вдерся на нашу землю. Єдиним виправданням цим смертям є наближення ними невідворотної перемоги», – йдеться в заяві президента.

«За останні три роки ми виховали нове покоління ініціативних, сміливих, а часом і відчайдушних командирів, які забезпечують захист нашої України. Стриножити їх судовими рішеннями було б нерозумно з точки зору гарантування обороноздатності та безпеки», – додав він.

«Саме тому я планую запропонувати відновлення спеціальних військових судів відповідно до існуючих міжнародних практик. Оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові спеціалісти, військові експерти і військові судді, а не цивільні. Принаймні зараз, поки триває ця жахлива підступна гібридна війна», – повідомив Порошенко.

Глава держави переконаний, що рішення військових судів не ставитимуться під сумнів українськими військовими.

Насамперед як Верховний головнокомандувач – не можу мовчати після вироку одного з цивільних судів, який засудив бойового…

Posted by Петро Порошенко on Tuesday, 28 March 2017

Нагадаємо, Павлоградський міськрайонний суд  визнав генерал-майора Віктора Назарова винним у недбалості через катастрофу «Іл-76» влітку 2014 року, що спричинила загибель 40 українських військових та 9 членів екіпажу. Військового засудили до 7 років позбавлення волі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ