Порошенко
Порошенко вітає ініціативу деяких нардепів щодо голосування змін до Конституції

Президент Петро Порошенко назвав передумови голосування парламентом за зміни до Конституції в частині децентралізації. Зокрема, йдеться про припинення вогню й тривалий період повної тиші. Про це він заявив в інтерв’ю українським телеканалам 24 січня.

«Це має забезпечити Росія, і світ має бачити, що це відбувається», – наголосив Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам. Також серед таких передумов глава держави назвав повний та безперешкодний доступ ОБСЄ до місць зберігання зброї та відновлення контролю над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону, на першому етапі, з боку ОБСЄ.

Особливо Президент наголосив на необхідності звільнення заручників, насамперед, тих, які незаконно перебувають на території Російської Федерації.

Порошенко також зазначив, що підготовка до виборів має передбачати забезпечення безпеки під час виборів, можливо, за участі поліцейського контингенту ОБСЄ, а також скасування результатів «виборів» 2 листопада 2014 року.

Президент наголосив на тому, що єдиним шляхом повернення українського суверенітету на Донбас є повна імплементація Мінських угод і для цього Росія має забезпечити виконання низки важливих кроків.

Нагадаємо, 20 січня до Конституційного Суду України надійшло подання 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення статті 155 Конституції України «на наступній черговій сесії Верховної Ради України» в контексті ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації.

Таким чином народні депутати намагаються перенести остаточне голосування щодо так званого «особливого статусу» Донбасу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ