Експерт переконаний – Порошенко не випадково позбавив Саакашвілі громадянства саме зараз

Позбавлення українського громадянства екс-очільник Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі уже кілька днів залишається топ-темою для обговорень. Чому Президент України Петро Порошенко ухвалив це рішення саме зараз і що чекає на колишнього губернатора Одещини – пояснив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Павло Бульдович у статті для Апострофа.

За словами політолога, серед реальних намірів української влади у цьому рішенні можна виділити дві групи факторів.

«Перша група факторів – об’єктивна. Саакашвілі із своєю партією «Рух нових сил» останнім часом інтенсивно працює на місцях. У нього немає фактично доступу до центральних телеканалів, до відомих і популярних масмедіа, проте він активно взявся за роботу в регіонах. Подейкують, що він почав просувати ідею створення так званих «ревкомів», які б на місцях допомагали дестабілізувати ситуацію, використовуючи протестний потенціал. Об’єктивно така ситуація не могла бути втішною для АП. Треба було елімінувати цей елемент, якимось чином ослабити його», – висловив думку Бульдович.

Однак, додав він, існують і інші фактори. Зокрема, нещодавно на авторській програмі Саакашвілі на одному з телеканалів учасниця АТО заспівала образливу пісеньку.

«Знаючи темперамент президента, його амбіційність, образливість, можна припустити, що це також могло бути рушійним мотивом. Президент міг образитися – і емоційно зреагувати. Хоча послідовність цієї операції в принципі говорить про те, що готувалися задовго», – підкреслив фахівець.

Крім того, він зауважив, що олігархи, імовірно, заступляться за Саакашвілі. До того ж, політик може піти на якісь домовленості.

«Яка передумова? Кожен український олігарх так чи інакше протистоїть Банковій. Той же Ігор Коломойський розуміє, що Саакашвілі – не друг йому і не брат, але так само він розуміє, що може опинитися у схожій ситуації. Банкова так чи інакше систематично наступає – то МАУ, то «ПриватБанк», то «Укрнафта». Такі сигнали, звичайно, тривожні для будь-якого олігарха і змушують задуматися про альянси з репресованими та політично перспективними акторами», – підсумував експерт.

Читайте: ІноЗМІ коментують позбавлення Саакашвілі українського громадянства

БЕЗ КОМЕНТАРІВ