За словами глави держави, після зарахування конфіскованих коштів золотовалютні резерви держави складатимуть 18,4 млрд доларів США

Президент Петро Порошенко запевняє, що вилучені судом 1,5 млрд. доларів «Януковича і Ко» додадуть стабільності національній валюті, передає прес-служба глави держави.

За словами Порошенка, на даний момент до держбюджету зараховані вже 1,1 млрд. доларів. Це укріплює фінансово-банківську систему, додає стабільності гривні та створює інвестиційну привабливість української економіки.

«Станом на зараз жодної скарги на це рішення (суду, –  ред.) не надійшло. І так званих власників, які засвідчили свої претензії на ці гроші, так і не з’явилось», –  зауважив він.

Президент наголосив, що крім зарахованих на рахунки Держказначейства 1,1 млрд. доларів, додатково ще 200 млн доларів у цінних паперах будуть передані Міністерству фінансів, і на цю суму буде зменшено внутрішній борг держави.

«Це не просто збільшує можливості державного бюджету і Української держави щодо відновлення справедливості й інвестування цих коштів в українську армію, укріплення обороноздатності нашої держави та відновлення соціальної справедливості, спрямувавши ці кошти на захист найменш захищених верств населення. А ці кошти також будуть зараховані у золотовалютні резерви держави», –  підкреслив Порошенко.

За його словами, після зарахування цих коштів золотовалютні резерви держави складатимуть 18,4 млрд. доларів США. Він нагадав, що у 2015 році ця сума була менше 5 млрд. доларів.

Порошенко також наголосив, що цей етап операції завершується, але судові процеси триватимуть і надалі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 квітня Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що суд дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд. доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича. Згодом цю інформацію підтвердив і президент Петро Порошенко. За словами глави держави, кошти мають піти на посилення силового блоку України, соціальні потреби військових та інших верств населення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ