Порошенко обіцяє зміцнення гривні після конфіскації грошей Януковича

За словами глави держави, після зарахування конфіскованих коштів золотовалютні резерви держави складатимуть 18,4 млрд доларів США

Президент Петро Порошенко запевняє, що вилучені судом 1,5 млрд. доларів «Януковича і Ко» додадуть стабільності національній валюті, передає прес-служба глави держави.

За словами Порошенка, на даний момент до держбюджету зараховані вже 1,1 млрд. доларів. Це укріплює фінансово-банківську систему, додає стабільності гривні та створює інвестиційну привабливість української економіки.

«Станом на зараз жодної скарги на це рішення (суду, –  ред.) не надійшло. І так званих власників, які засвідчили свої претензії на ці гроші, так і не з’явилось», –  зауважив він.

Президент наголосив, що крім зарахованих на рахунки Держказначейства 1,1 млрд. доларів, додатково ще 200 млн доларів у цінних паперах будуть передані Міністерству фінансів, і на цю суму буде зменшено внутрішній борг держави.

«Це не просто збільшує можливості державного бюджету і Української держави щодо відновлення справедливості й інвестування цих коштів в українську армію, укріплення обороноздатності нашої держави та відновлення соціальної справедливості, спрямувавши ці кошти на захист найменш захищених верств населення. А ці кошти також будуть зараховані у золотовалютні резерви держави», –  підкреслив Порошенко.

За його словами, після зарахування цих коштів золотовалютні резерви держави складатимуть 18,4 млрд. доларів США. Він нагадав, що у 2015 році ця сума була менше 5 млрд. доларів.

Порошенко також наголосив, що цей етап операції завершується, але судові процеси триватимуть і надалі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 квітня Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що суд дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд. доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича. Згодом цю інформацію підтвердив і президент Петро Порошенко. За словами глави держави, кошти мають піти на посилення силового блоку України, соціальні потреби військових та інших верств населення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ