Президент визнав, що більшість українців ще не відчула покращення

Президент України Петро Порошенко визнав, що суспільство «об’єктивно незадоволене» тим, що йому йому не вдалося на своїй посаді виконати багато зі своїх обіцянок і планів. Про це глава держави сказав під час щорічного послання до Верховної Ради 20 вересня, повідомляє Українська правда.

Порошенко нагадав, що зокрема не вдалося завершити війну і відновити територіальну цілісність країни, унаслідок чого Україна втратила 20%  промислового потенціалу.

«Це, звичайно, спровокувало ефект доміно для всієї економіки… спричинило глибоку соціальну кризу. Ми вистояли й відновили зростання. Однак, більшість українців поки що не відчула покращення добробуту, а рівень життя відновлюється повільно і нерівномірно і по регіонах, і соціальних і по вікових групах», – сказав глава держави.

Також до промахів він відніс і те, що антикорупційні органи, в які «вклали чималі фінансові ресурси платників податків» наразі не працюють належним чином.

«Суспільство розчароване динамікою антикорупційної боротьби, і претензії людей абсолютно виправдані», – зазаначив Порошенко.

Крім того, за його словами, серйозних масштабів набула еміграція з країни.

«Влада допустила чимало прорахунків у кадровій політиці, а сміливі експерименти у цій сфері виявилися не достатньо ефективними. Темпи реформ зовсім не такі, як та швидкість, яку ми проектували на старті. Проблеми виявилися глибшими, спротив – сильнішим, рішення – складнішими», – сказав Порошенко.

Він додав, що соціально-економічні проблеми тягнуть за собою політичні наслідки, такі як загроза реваншу проросійських сил, і розквіт лівого популізму, і прояви правого радикалізму.

«На фоні високих очікувань у суспільстві сформувалося відчуття глибокого незадоволення. Навіть з тих, хто впевнений, що країна просувається в правильному напрямку, чимало таких, хто вважає, ніби ми рухаємося зигзагоподібно», – сказав Порошенко.

Він переконаний, що наразі варто відверто говорити про всі недоліки.

«Тільки не ховаючи голову у пісок, тільки визнаючи реальні проблеми, ми можемо запропонувати суспільству реальний шлях їхнього подолання», – підсумував президент.

Як відомо, 20 вересня Петро Порошенко виступив у Верховній Раді з промовою щодо внутрішнього та зовнішнього становища України у 2018 році.

Щорічне послання президента України Петра Порошенка у Верховній Раді.Більше дізнавайтеся за посиланням: https://goo.gl/i1BzFY

Gepostet von Телеканал "Прямий" am Donnerstag, 20. September 2018