За словами президента, пересічні громадяни вперше в історії України отримують право на конституційну скаргу

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про Конституційний Суд України», що його ухвалила Верховна Рада 13 липня. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон надає можливість будь-якій юридичній (за винятком представників держави або місцевого самоврядування) чи фізичній особи подати скаргу до Конституційного суду.

Порошенко наголосив, що це право надано пересічним громадянам уперше в історії України.

«Якщо людина, пройшовши розгляд своєї справи в звичайних судах, вважає, що закон, який був застосований при ухваленні рішення щодо неї, є неконституційним, вона не має більше шукати народних депутатів чи президента. Вона отримає право звернутися до Конституційного суду з конституційною скаргою. І суд має розглянути й винести відповідне рішення», – сказав президент у відеозверненні.

Також закон забезпечує прозорість конкурсного відбору кандидатів у судді до Конституційного суду – ця інформація буде у вільному доступі.

Порошенко зазначив, що закон є складовою судової реформи, спрямованої на забезпечення права громадян України на справедливий суд.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 13 липня Верховна Рада більшістю голосів підтримала проект закону про Конституційний суд. Документ ухвалили в другому читанні та в цілому. За відповідне рішення проголосували  245 народних депутатів.

Під час обговорення та голосування за поправки кільканадцять депутатів заблокували трибуну парламенту, тим самим протестуючи проти ухвалення цього закону.

Під час голосування сталася плутанина при розгляді поправки щодо зміни процедури обрання омбудсмена: з таємної на відкриту. Тому народні депутати звернулися до голови Верховної Ради Андрія Парубія з вимогою правильно відобразити результати голосування в остаточному тексті закону «Про Конституційний Суд України» (реєстраційний номер 6427-д).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ