За словами Порошенка, має покращитись рівень захисту та надання додаткових пільг, незалежно від рівня матеріального забезпечення родини

Петро Порошенко підписав закони, завдяки яким підвищиться рівень соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей, а також ветеранів війни. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зокрема, йдеться про Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей» та Закон «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї».

Порошенко нагадав, що у 2014 році мобілізований снайпер отримував 600 гривень на місяць, сьогодні снайпер в зоні АТО отримує близько 600 гривень на день. Крім того, доручено підвищити рівень доплати для військових, що перебувають на першій ліній в зоні АТО.

«На першій лінії сьогодні рівень доплати має складати 7,5 тис. гривень до рівня забезпечення. І загальне грошове забезпечення вже може складати не менше 15 тис. гривень. Крім патріотизму, це дуже потужна мотивація і адекватна відповідь держави, що турбується про своїх військовослужбовців», – наголосив президент.

Крім того, за його словами, на 50% (до 1,2 млн грн) зросте грошова компенсація для родини, якщо військовий загинув безпосередньо в бою. Також на 50% – з 400 тис. до близько 640 тис. гривень – підвищилась компенсація у випадку інвалідності І групи.

Має покращитись і рівень захисту та надання додаткових пільг, незалежно від рівня матеріального забезпечення родини – безкоштовне отримання ліків, медичних послуг, 50%-ти знижка на сплату житла, користування комунальними послугами тощо.

Глава держави також додав, що спільними зусиллями з волонтерами вдалося суттєво покращити рівень речового, харчового, медичного, логістичного забезпечення та озброєння.