У списку значаться голова СБУ Василь Грицак, керівник Генштабу Віктор Муженко та начальник департаменту СБУ Павло Демчина

Президент Петро Порошенко в останні дні своєї каденції готується присвоїти двом своїм прибічникам звання «Героя України», а ще одного давнього друга – підвищити у військовому званні. Про це повідомляє Telegram-канал The Newsroom із посиланням на джерела в Адміністрації Президента.

Зокрема, у списку значаться голова СБУ Василь Грицак, керівник Генштабу Віктор Муженко та начальник департаменту СБУ Павло Демчина.

«У СБУ інформацію про ймовірного «героя» Грицака та генерал-полковника Демчину не підтверджують. Муженко, як кажуть джерела в АП, «може отримати нагороду, але точно не високе звання». Тим часом, прибічники Порошенка в соцмережах уже готують інформаційний ґрунт під наказ щодо Муженка, розганяючи від імені військових повідомлення з нахвалюванням воєнних заслуг керівника Генштабу і заклики щодо нагородження його високим званням», – зазначають журналісти.

Водночас присвоєння звання Грицаку пов’язують із розслідуванням «сіток» у передвиборній кампанії Юлії Тимошенко, а от причини «заслуг» Віктора Муженка, який не впорався із командуванням військ під Дебальцевим та Іловайськом, та голови економічного департаменту СБУ Павла Демчини, якого підозрювали у незаконному збагаченні, невідомі.

Якщо згадані особи таки отримають звання героїв, то, за законом, отримають по майже 100 тисяч гривень одноразової винагороди, а також матимуть право на:

  • безкоштовне і позачергове лікування та відпочинок у санаторіях;
  • надбавку до пенсії у 200%;
  • безоплатне виготовлення і ремонт зубних протезів, тільки якщо не із золота з діамантами;
  • можливе звільнення від сплати комуналки та квартплати, а також за користування домашнім телефоном;
  • першочергове право на закупівлю будівельних матеріалів, а також право на безкоштовний капітальний ремонт будинку;
  • переважне право на залишення на роботі у разі скорочення чисельності чи штату працівників незалежно від часу роботи тощо.

Зазначимо, що за останні п’ять років звання Героїв України отримали 160 людей, з них 140 – посмертно (військові та Небесна сотня).