Глава держави заявив, що протидіятиме всім силам, які спробують організовувати громадські заворушення

В Україні багато хто плутає демократію з «махновщиною». Про це сказав президент Петро Порошенко, імовірно, маючи на увазі активістів блокади на Донбасі. Ці слова глави держави пролунали 17 березня під час виступу з нагоди початку святкування 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. в Національному музеї історії України, передає Українська правда.

Президент заявив, що протидіятиме всім силам і особам, які спробують організовувати громадські заворушення і підігрівати анархічні настрої в державі.

«І в сьогоднішній Україні багато хто демократію плутає з махновщиною. Ми втратимо державність, якщо всі і кожен не усвідомить, що монополію на застосування сили має тільки держава, що всі акції протесту повинні носити виключно мирний характер, що пристрасть до зброї потрібно демонструвати тільки на фронті, а залізничні колії слід підривати на території ворога, а не в тилу своїх військ», – сказав глава держави.

Він закликав усі політичні сили країни враховувати в своїй внутрішньополітичній боротьбі складні зовнішні обставини, в яких будує своє європейське майбутнє Україна.

«Хочете боротися проти президента – дуже прошу, на те ви і опозиція. Але Україну не розхитуйте, і не запалюйте!», – звернувся до політиків Порошенко.

При цьому він підкреслив, що «Росія завжди користалася в своїх інтересах перевагами демократичних систем в сусідніх державах, щоби поглинути їх».

«Опозиція нав’язує владі формат війни на взаємне знищення. Я ніколи не пристану на таку пропозицію», – зазначив Порошенко та додав, що сьогодні, як і сто років тому, Україна захищає незалежність від агрессора, тому слід пам’ятати і не допустити трагічних прорахунків минулого.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, також Порошенко заявив, що не підтримає проведення в Україні дострокових парламентських виборів, тож, їх не буде.