Президент назвав блокаду ОРДЛО «спецоперацією в інтересах держави-окупанта Росії»

Президент Петро Порошенко назвав повернення власникам і під юрисдикцію України захоплених підконтрольними Росії бойовиками підприємств обов’язковою умовою припинення блокади тимчасово окупованих територій Донбасу. Про це він сказав під час засідання Ради регіонального розвитку 20 березня, передає LIGA.net.

«Обмежений обмін товарами може відновитися, щойно Росія та її маріонетки повернуть українським власникам і українській державі вкрадені заводи. Внаслідок блокади Україна втратила останню сферу впливу на ці території», – сказав глава держави.

«Для тих, хто хоче відштовхнути і подарувати ці землі Путіну – це абсолютно прийнятна стратегія. Для тих, хто хоче, щоб ці підприємства і ця стратегія була якорем, який тримає окуповані території, надією повернутися Україні, це питання життя і смерті», – зазначив він.

Порошенко також назвав блокаду ОРДЛО учасниками «блокадного» руху на чолі з деякими народними депутатами «спецоперацією» в інтересах держави-окупанта Росії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 10 березня холдинг «ДТЕК Енерго» зупинив майже всі вугільні шахти на окупованих територіях Донбасу.

13 березня менеджмент готелів «Донбас Палас» і «Парк Інн» в Донецьку був відсторонений від управління підприємствами представниками самопроголошеної «ДНР».

15 березня РНБО ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення.

Причиною такого кроку в РНБО назвали не блокаду, а «різку ескалацію російської агресії проти України, насильницьке захоплення українських підприємств, розташованих на території окупованих районів Донецької та Луганської областей».

Цього ж дня стало відомо, що бойовики самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» захопили всі активи «ДТЕК Енерго» на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

Читайте: Порошенко звинуватив Садового у неотриманні Україною траншу МВФ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ