«Батьківщина» звинувачує «кримінальну зграю Порошенка» в тому, що вона зробила Тимошенко «головним ворогом»

Президент України Петро Порошенко наполягає на політичній відповідальності за підписання газового контракту з «Газпромом» 2009 року, пише Українська правда.

«Є розмови про те, яка ж відповідальність має бути. Я говорю не про кримінальну відповідальність. Це не справа Президента, є відповідні органи. Я говорю про політичну відповідальність. Коли ви поставили країну на коліна, і сьогодні це доведено не політиками, не внутрішніми експертами, а найвищою міжнародною судовою інстанцією. Доведено, що здані інтереси України. І ми їх захистили», – наголосив глава держави.

Як відомо, 6 червня лідер фракції БПП Артур Герасимов на засіданні погоджувальної ради закликав комітети ВР з нацбезпеки та антикорупційний негайно викликати екс-прем’єра Тимошенко і розглянути питання державної зради і корупційної складової газового контракту 2009 року, який містив норму «take or pay».

7 червня парламентський комітет з питань національної безпеки та оборони ухвалив рішення розглянути питання газових контрактів 2009 року.

У свою чергу, лідер парламентської партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко відмовилась брати участь у засіданні Комітету з питань національної безпеки і оборони щодо розгляду укладеного нею контракту з російським «Газпромом». У відповідь на рішення Комітету Верховної Ради вона публічно запросила на засідання фракції о 9:00 9 червня президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Водночас прес-служба «Батьківщини» оприлюднила заяву, в якій звинувачує «кримінальну зграю Порошенка» в тому, що вона зробила Тимошенко «головним ворогом».

Нагадаємо, у 2009 році прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко уклала з Владіміром Путіним газові контракти на 10 років вперед. Договір зобов’язував «Нафтогаз» купувати щороку 52 мільярди кубів газу за формулою «take or pay» («бери або плати»). Формула передбачала, що українська компанія сплачує гроші за весь обсяг газу нележно від того, чи бере вона 52 млрд. кубів, чи взагалі не постачає пальне з РФ.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вже неодноразово критикував газові контракти 2009 року і натякав, що звинувачує в його негативних наслідках і особистій вигоді саме Юлію Тимошенко.

Чинний глава уряду заявляв, що в разі, якщо Стокгольмський арбітраж винесе рішення не на користь НАК «Нафтогаз», доведеться передати Юлію Тимошенко в Росію замість грошей.

31 травня 2017 року НАК «Нафтогаз України» отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу в провадженні проти «Газпрому» за контрактом на поставку блакитного палива.

1 червня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про стягнення перших сум з ВАТ «Газпром» у рамках штрафів, накладених Антимонопольним комітетом.

За результатами рішення Стокгольмського трибуналу лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко назвала «маніпуляціями» заяви чинної влади про те, що газові контракти 2009 року, підписані урядами України та Російської Федерації, були невигідними для країни. Зокрема, Тимошенко акцентувала на тому, що саме «газовий контракт» 2009 року дав можливість Україні боротися у Стокгольмському арбітражі проти «Газпрому» і отримати перемогу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ