Глава держави вперше прокоментував залізничну блокаду окупованих територій Донбасу

Президент Петро Порошенко вважає залізничну блокаду окупованих територій Донбасу фактором дестабілізації. Таку заяву він зробив на урочистих зборах, присвячених Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Києві, передає прес-служба глави держави.

«Дестабілізуючим фактором в останні дні, на жаль, стало перекриття залізничних шляхів сполучення з тимчасово окупованими територіями і спроби повної економічної блокади»,  – сказав Порошенко.

Глава держави додав, що влада обов’язково знайде шляхи розблокування поставок вугілля з непідконтрольних територій.

«Ми захистимо права громадян України і по цей бік, і по той бік лінії зіткнення. Я не дозволю демагогам створювати в країні образ держави, де панує анархія й «отаманщина». І не дозволю дестабілізувати ситуацію в зоні АТО  – адже це те, чого від нас чекає ворог»,   – наголосив Порошенко.

Також він заявив, що Рада нацбезпеки і оборони обговорить загрози від наслідків залізничної блокади: «Сьогодні на засіданні РНБО буде розглянуто питання про невідкладні заходи щодо нейтралізації загрози енергетичній безпеці України. Будемо ухвалювати додаткові рішення щодо диверсифікації джерел поставок енергетичного вугілля, не забуваючи при цьому, що і те вугілля, що видобувається на окупованих територіях, теж є українським і повинне займати свою частку в енергетичному балансі України».

Президент також зазначив, що розуміє емоції суспільства, яке «втомилося від кількох років війни».

26 грудня 2016 року добровольці оголосили про блокаду тимчасово окупованих територій Донбасу. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Одним з організаторів блокади є Анатолій Винорогодський, участь у блокаді також беруть народні депутати, зокрема Семен Семенченко, Володимир Парасюк та Тарас Пастух.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні 15 лютого запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України. Вже 17 лютого вони набудуть чинності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ