Президент висловив надію, що Саакашвілі буде так само наполегливо пробиватися до Грузії, як до України

Президент Петро Порошенко підтримав дії працівників Держприкордонслужби під час інциденту на українсько-польському кордоні, де сталися сутички між прихильниками Міхеїла Саакашвілі та прикордонниками. Про це він сказав під час зустрічі з медпрацівниками в Києві, передає 112 Україна.

«Наші прикордонники найкращим чином зарекомендували себе під час АТО, вчинили правильно, не застосувавши зброю, на що вони мали повне юридичне право. Вони не дали розбурхати пожежу, конфлікт всередині країни, чого ці політикани домагалися», – заявив президент.

За словами Порошенка, розбиратися в інциденті мають правоохоронці й вони вже почали це робити. Також президент висловив надію, що Саакашвілі буде так само наполегливо пробиватися до Грузії, як він намагався потрапити до України.

«Інцидент, який стався вчора на державному кордоні України в Шегинях. На мою думку, цей інцидент не вимагає жодних політичних коментарів, виключно ми будемо коментувати в правовому полі. 26 липня я видав указ, яким припинив громадянство Саакашвілі на підставі подання Державної міграційної служби, де абсолютно чітко передані до Адміністрації президента, перевірені, вони несуть за це відповідальність, факти фальсифікації та подання недостовірної інформації при отриманні громадянства. У будь-якій правовій державі особа має право оскаржити будь-який нормативний акт в адмінсуді, в цій ситуації – у Вищому адмінсуді», – сказав Порошенко.

Він наголосив, що на ці дії Саакашвілі мав достатньо часу.

«Я як президент, безумовно, виконаю будь-яке рішення суду. Не подобається рішення українського суду – є ЄСПЛ. Це правова площина. Пройшло понад півтора місяця, ніхто до суду не звертався. Замість цього скоєно злочин, оскільки є конституційний принцип недоторканності державного кордону. Це питання нацбезпеки держави. Мені байдуже, хто порушує кордон – бойовики на сході чи політикани на заході. Має бути чітка правова юридична відповідальність», – заявив українськи президент.

Нагадаємо, 10 вересня прикордонники польської сторони ПП «Шегині» пропустили Міхеїла Саакашвілі на територію України, однак у нейтральній зоні автобус Саакашвілі застряг: українська сторона закрила кордон зі свого боку, а прикордонники повідомили, що, згідно з інформацією оперативного чергового СБУ по Львівській області, перехід «Шегині» заміновано».

Після цього Саакашвілі разом зі своїми прихильниками прорвався через український кордон.

У МВС заявили, що під час інциденту на кордоні 11 бійців Нацполіції та 5 працівників ДПСУ отримали тілесні ушкодження, а в діях організаторів масового безладу на кордоні вбачають ознаки порушення ст. 332, 348 Кримінального кодексу України.

Читайте: Аваков погрожує Саакашвілі покаранням за прорив кордону

БЕЗ КОМЕНТАРІВ