Припинення дії Договору звільняє Україну від будь-якого зобов’язання щодо його виконання

У Верховній Раді зареєстровано проект закону «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією», внесений Президентом України (№0206). Про це повідомляє УНІАН.

Законопроектом передбачено припинити з 1 квітня 2019 року дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, ратифікованого Верховною Радою 14 січня 1998 року.

Зазначено, що припинення дії цього Договору звільняє Україну від будь-якого зобов’язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов’язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Довідка. Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною був підписаний 31 травня 1997 року тодішніми президентами двох країн Леонідом Кучмою та Борисом Єльциним. Держави офіційно визнали кордони одна одної і закріпили принципи стратегічного партнерства та повагу територіальної цілісності. Договір укладався терміном на десять років і його дія автоматично продовжувалася на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявляла іншій про своє бажання припинити дію документа шляхом письмового повідомлення не менше, ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.

Читайте: Віктор Лешик: Навіщо бережемо договір про дружбу з РФ, ніякий Клімкін не зможе пояснити