Театр має на 80% російськомовний репертуар зі значним засиллям російських і радянських драматургів

Скандальний Театр на Подолі, урочисто відкритий 9 жовтня за участі президента Петра Порошенка, фактично є провідником «русскава міра» в Києві. Про це у своєму блозі пише журналіст Олександр Піддубний та пояснює: театр має на 80% російськомовний репертуар зі значним засиллям російських і радянських драматургів.

«Якось… дивно виглядає, що Президент України вручає ключ з написом «Києву від Roshen», коли ще у травні 2014 року він обіцяв продати свої бізнес-активи. Щоправда, у квітні 2016 року обіцянка-цяцянка від «гаранта» взагалі перетворилася на «сліпий траст» – якщо вірити тодішнім розлогим поясненням політтехнологів президента, траст цілковито усував Порошенка від свого Roshen-у. Однак те, як президент по-панському «подарував» будинок, що спотворив історичний Андріївський узвіз, свідчить, що Порошенко спокійно йде в ногу зі своїм бізнесом. Тож, «сліпий траст» – це чергова брехня Порошенка», – пише Піддубний.

Також він порахував, що з 61-ї вистави у репертуарі Театру на Подолі лише п’ята частина йтиме українською мовою: «Інші вистави будуть… ні – не мовою Черчилля та міжнародного спілкування, знанням якої так любить похизуватися наш «гарант». А мовою агресора – російською».

Таким чином, Петро Порошенко «вручив рошенівський ключик провайдеру «русскава» міра» в Києві», переконаний журналіст.

«Втім, якщо придивитися до виборчої програми Порошенка з 2014 року, то він чесно обіцяв українській мові статус державної, плюс «збереження статусу-кво в мовному питанні» – тобто збереження того занедбаного стану української мови від часів «совка», що також плекався Партією регіонів. А ось тут Петро Олексійович своєї обіцянки дотримується», – резюмує він.

https://www.facebook.com/oleksandr.piddubnyy/posts/10215684964143630?pnref=story

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 29 листопада 2016 року на Андріївському узвозі презентували нову будівлю Київського драматичного театру на Подолі. Новий фасад викликав обурення у киян. Будівлю іменували «саркофагом» та крематорієм».Тоді ж на сайті Київради була зареєстрована петиція про відновлення історичного вигляду театру. А четверо столичних архітекторів безкоштовно розробили альтернативний проект будівлі театру на Подолі.

Представники «Громади Андріївського узвозу» і досі борються за знесення будівлі, вважаючи, що вона псує зовнішній вигляд історичної частини Києва.  Однак 29 вересня 2017 року Держархбудінспекція України прийняла в експлуатацію будівлю театру на Подолі. 27 вересня до ДАБІ прийшов позитивний висновок Української державної будівельної експертизи щодо цієї будівлі, а 28 вересня туди виїжджав інспектор ДАБІ.

9 жовтня на Андріївському узвозі в столиці відбулося відкриття оновленого Театру на Подолі, який викликав неоднозначну реакцію у киян та експертів. Реконструкція будівлі тривала 21 місяць. Інвестиції у проект склали 174 млн гривень.  Корпорація «Roshen» надала 165 млн грн для реконструкції будівлі.