Театр має на 80% російськомовний репертуар зі значним засиллям російських і радянських драматургів

Скандальний Театр на Подолі, урочисто відкритий 9 жовтня за участі президента Петра Порошенка, фактично є провідником «русскава міра» в Києві. Про це у своєму блозі пише журналіст Олександр Піддубний та пояснює: театр має на 80% російськомовний репертуар зі значним засиллям російських і радянських драматургів.

«Якось… дивно виглядає, що Президент України вручає ключ з написом «Києву від Roshen», коли ще у травні 2014 року він обіцяв продати свої бізнес-активи. Щоправда, у квітні 2016 року обіцянка-цяцянка від «гаранта» взагалі перетворилася на «сліпий траст» – якщо вірити тодішнім розлогим поясненням політтехнологів президента, траст цілковито усував Порошенка від свого Roshen-у. Однак те, як президент по-панському «подарував» будинок, що спотворив історичний Андріївський узвіз, свідчить, що Порошенко спокійно йде в ногу зі своїм бізнесом. Тож, «сліпий траст» – це чергова брехня Порошенка», – пише Піддубний.

Також він порахував, що з 61-ї вистави у репертуарі Театру на Подолі лише п’ята частина йтиме українською мовою: «Інші вистави будуть… ні – не мовою Черчилля та міжнародного спілкування, знанням якої так любить похизуватися наш «гарант». А мовою агресора – російською».

Таким чином, Петро Порошенко «вручив рошенівський ключик провайдеру «русскава» міра» в Києві», переконаний журналіст.

«Втім, якщо придивитися до виборчої програми Порошенка з 2014 року, то він чесно обіцяв українській мові статус державної, плюс «збереження статусу-кво в мовному питанні» – тобто збереження того занедбаного стану української мови від часів «совка», що також плекався Партією регіонів. А ось тут Петро Олексійович своєї обіцянки дотримується», – резюмує він.

1. #Roshen спотворив "Театром на Подолі" Андріївський узвіз2. У вересні на базі "Театру…" КМДА заборонила Троїцькому …

Posted by Oleksandr Sergij Piddubnyy on Montag, 9. Oktober 2017

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 29 листопада 2016 року на Андріївському узвозі презентували нову будівлю Київського драматичного театру на Подолі. Новий фасад викликав обурення у киян. Будівлю іменували «саркофагом» та крематорієм».Тоді ж на сайті Київради була зареєстрована петиція про відновлення історичного вигляду театру. А четверо столичних архітекторів безкоштовно розробили альтернативний проект будівлі театру на Подолі.

Представники «Громади Андріївського узвозу» і досі борються за знесення будівлі, вважаючи, що вона псує зовнішній вигляд історичної частини Києва.  Однак 29 вересня 2017 року Держархбудінспекція України прийняла в експлуатацію будівлю театру на Подолі. 27 вересня до ДАБІ прийшов позитивний висновок Української державної будівельної експертизи щодо цієї будівлі, а 28 вересня туди виїжджав інспектор ДАБІ.

9 жовтня на Андріївському узвозі в столиці відбулося відкриття оновленого Театру на Подолі, який викликав неоднозначну реакцію у киян та експертів. Реконструкція будівлі тривала 21 місяць. Інвестиції у проект склали 174 млн гривень.  Корпорація «Roshen» надала 165 млн грн для реконструкції будівлі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ