ЗМІ: АП нібито надіслала депутатам «темники» з настановою критикувати Садового і хвалити Порошенка

Президент Петро Порошенко під час екстреного засідання РНБО 15 березня жорстко розкритикував мера Львова Андрія Садового та очолювану ним політсилу «Самопоміч». Про це повідомляє Українська правда.

За його словами, «гуляй-поле» в зоні АТО створила політична сила, «яку ми вважали демократичною, ліберальною та реформаторською».

«Взяли і зробили – нечесно і непорядно по відношенню до країни. Хіба годиться в такий от спосіб відволікати увагу від провалів свого лідера, який за два з половиною мерських терміни не спромігся вирішити найгострішого комунального питання і буквально засипав сміттям найкрасивіше європейське місто України?» – заявив Порошенко, очевидно маючи на увазі Садового.

Також глава держави повідомив, що виставить рахунки за збитки через блокаду на Донбасі партіям «Самопоміч» та «Батьківщина».

«Те, що дії наших блокадників влетять Україні в копієчку, це очевидно. В яку саме, покаже калькуляція. І ці рахунки ми виставимо не лише самопроголошеним республіканцям, але й «Самопомочі», «Батьківщині» та іншим зачинщикам та промоутерам блокади», – сказав Порошенко.

Раніше видання «Українська правда» писало, що Адміністрація президента дала депутатам від БПП вказівку критикувати Садового і хвалити Порошенка.  З цього приводу їм надіслали темники, що стосуються, зокрема, законопроекту президента про подвійне громадянство, діяльності російських банків в Україні та блокади Донбасу.

Видання також опублікувало відповідні документи. Згідно з ними, законопроект, яким Порошенко пропонує визначити добровільне набуття українцями громадянства іншої держави підставою для позбавлення громадянства України, пропонують трактувати як натяк олігарху Ігорю Коломойському.

«Законопроект Порошенка – попереджувальний сигнал таким олігархам, як Ігор Коломойський, який має не одне, а три громадянства», – йдеться в тексті.

Окрім того, законодавча ініціатива має свідчити про позицію президента у справі відстороненого голови ДФС Романа Насірова, який нібито має паспорти трьох країн.

У розрізі теми про підписання ватажком «ДНР» Олександром Захарченком «указу» про встановлення держкордону з Україною, Адміністрація президента пропонує критикувати мера Львова Андрія Садового.

«Своїм так званим указом Захарченко де-факто підтримав позицію «Самопомочі», яка вже давно пропонує ізолювати ОРДЛО від України, і в неділю заявила про підтримку блокади. Фактично Садовий і Захарченко діють «в чотири руки», фіксуючи розрив України», – зазначається в документі.

Розкритикувати пропонують також і позицію Садового щодо акцій із блокування торгівлі з окупованими територіями: «Правда в тому, що розпочавши акцію, вони («Самопоміч, – ред.) вже не можуть її зупинити – вона вийшла з-під їхнього контролю. Примітивна маніпуляція емоціями людей, використання болю тих, хто втратив побратимів призвела до того, що нардепи Садового вже бояться щось сказати наперекір блокувальників», – йдеться у тексті.

«Боїться блокувальників і сам Андрій Садовий, інакше б йому довелося зізнатися, що він використав їхні почутя в своїх інтересах. Тому після переговорів з президентом Андрій Садовий всіляко намагається пом’якшити враження», – говориться у посланні АП.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ