Президент дав депутатам час до початку наступного тижня, щоби підготувати проект закону

Якщо до початку наступного тижня народні депутати не внесуть до Верховної Ради законопроект про Вищий антикорупційний суд, це зробить президент Петро Порошенко. Про це глава держави написав у Twitter і Facebook.

«Завтра вже місяць, як я звернувся до Верховної Ради з пропозицією щодо прискорення процесу створення Вищого антикорупційного суду. Це було продиктовано бажанням створити максимально сприятливі умови для ухвалення відповідного закону. Його проект ще на стадії написання мав би бути узгоджений між різними політичними силами», – зазначив Порошенко.

«Моя пропозиція все ще в силі. Однак якщо до початку наступного тижня я не побачу прогресу, протягом семи-десяти днів самостійно підготую та внесу відповідний законопроект», – попередив він.

«Прошу народних депутатів зняти з порядку денного старий законопроект «Про антикорупційні суди», як це рекомендувала Венеціанська комісія, і розчистити простір для нового проекту», – додав президент.

ПП: Завтра вже місяць, як я звернувся до Верховної Ради України з пропозицією щодо прискорення процесу створення Вищого…

Gepostet von Петро Порошенко am Mittwoch, 6. Dezember 2017

Раніше директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард нагадала Києву, що антикорупційні вимоги лишаються ключовими умовами співпраці України з МВФ.

Лаґард заявила, що вона «глибоко занепокоєна останніми подіями в Україні, які здатні відмотати назад прогрес, досягнутий раніше у створенні незалежних органів з протидій корупції високого рівня, в тому числі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)».

«Ми наполегливо закликаємо українську владу та парламент захистити незалежність НАБУ та САП. Ми також наполегливо закликаємо владу показати швидкий прогрес щодо законодавства, яка має запустити роботу незалежного Антикорупційного суду, у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи. Створення суду є суттєвою умовою для винесення таких рішень у корупційних справах високого рівня, які заслуговували б на довіру», – йдеться у заяві Лаґард.

Як відомо, напередодні вибухнув скандал через внесення до порядку денного законопроекту №7362, через який антикорупційні органи потрапили б у залежність від керівництва держави, а антикорупційна реформа опинилася б під загрозою.

7 грудня законопроект №7362 зняли з порядку денного парламенту.