Віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович

Віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович заявив, що ЄК незадоволена затягуванням ухвалення законопроекту про створення прозорого енергорегулятора і заявила про це Президенту України Петру Порошенку та Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману. Про це йдеться у листі, що є у розпорядженні Європейської правди.

У своєму листі в Єврокомісії нагадали, що ухвалення закону про енергетичного регулятора є одним із заходів, що дозволяють надати наступні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги Україні.

«Тому зараз так важливо, щоб впровадження цього істотного закону почалося без подальших зволікань», – ідеться у документі.

Крім того, в ЄК нагадали про формулу «Роттердам +» і висловили сумнів у професіоналізмі членів НКРЕ.

«Суперечності з недавнім рішенням енергетичного регулятора щодо методологій встановлення цін на вугілля і розрахунку плати за приєднання до електромережі свідчать про те, яке велике значення має не тільки незалежність, а й професіоналізм і довіра до енергетичного регулятору для залучення терміново необхідних інвестицій в економіку України», – підкреслили єврочиновники.

Також у листі зазначено, що НКРЕ не користується експертною допомогою, яку пропонує ЄС.

«Аналіз згаданих недавніх рішень регулятора експертами ЄС показав, що, на жаль, використані методології не повністю відповідають найкращій європейській практиці», – зауважив Марош Шечович.

У зв’язку з цим віце-президент Єврокомісії просить Порошенка виконати закон про Національну комісію і призначити двох членів Конкурсної комісії: «Я впевнений, що Кабінет Міністрів України і Верховна Рада України наслідуватимуть Вашому прикладу, подавши свої кандидатури».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ